Hep Türkler telefonu fazla kullanır derler. Madalyonun öbür ucuna bakmak da lazımmış. Türkiye’de 58 milyon abone sayısı varmış. Gayet fazla değil mi? Çok konuşkan bir milletiz biz Türk olarak. Elimizden telefon dilimizden küfür aklımızdan uçkur eksik olmaz diye düşünüyoruz.

Bakalım Macaristan’da durum nedir. Macaristan telefon kullanımında çığır aşmış bir millet. Macaristan’da nüfus 10 milyon 40 bin. Kayıtlı cep telefonu abonesi 100 milyon 499 bin. Şaka gibi değil mi? Ülkede 3 telefon şirketi var. Bunlardan T-Mobile yüzde 44,08 ile en iyi hisse sahibi, Pannon yüzde 34,85 ve son olarak ülkemizden de bildiğimiz Vodofone yüzde 21,07 pay sahibi telefonlarda. Telefon kullanımı kişi başına 1044. Bu nasıl oluyor derseniz bilmiyorum arkadaşlar. Bir kişiye 1044 telefon nasıl düşer.

Bu işten en çok kârlı çıkan operatör şirketleri olsa gerek. Ufak hesaplar sonucu çıkan veriler bunu gösteriyor. Ya telefonla konuşmak çok ucuz ya da bu şirketler harbiden manyak bir reklam yapmışlar. Varsa bunun açıklamasını bilen söylesin valla. Ben merak ettim.

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.