Hayatımızın bir kısmını kaplayan telefon başında oturarak beklediğimiz müşteri hizmetleri servisi teknolojiden son sürat yararlanmakta. Otomatik sistemler, operatörler falan derken ürün hakkında yardım aldığımız bir sisteme dayanır. Bazen insanı fıtık etiyor değiller.

Bir firmanın internet paketini kullanırken 30dk telefon başında sıra beklediğim oluyordu. Derdim rekor benimdi galiba ama bu haber’i okuduğumda aslında ben bir hiçmişim onu anladım.

Genelde 5 dk dan sonra operatör arkadaşa isyanlarımı iletir sorunuma öyle geçerdim ki bu adamcağız ne yapsın şimdi. İngiltere’de evine telefon bağlatmak isteyen adam 20 Saat telefon başında bkletilmiş. Pes yani.

“Times’ın haberine göre, 51 yaşındaki Hannah King, ülkenin güneyindeki Milford Haven’da taşındığı eve telefon bağlatmak üzere bir teknisyen gönderilmesi için İngiliz telefon şirketi BT’ye ulaşmaya çalıştı.”

Adam tabi ki 20 saat aralıksız beklememiş. Bir beklemiş 8 saat sonra 4 saat falan derken zaten en sonunda sinirinden ağlamış. Ben olsam bi telefon alır gider şirketin genel müdürü genel merkez binasına girerken kafasına doğru atar ” Genel müdür ben bir müşteriyim, telefon faturamı ödeyin” diye cıngar çıkartır, meşhur olur, telefon reklamlarında, seri servis verdiğini iddaa edenlerin reklamlarında, haber portallarında reklam yapar, kendime bir sponsor bulur sonra onun şapkasını takardım. Ardından Türkiye işte burası bir kaset çıkartır, dizilerde oynardım.

Ne de olsa ekmek aslanın ağzında.

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.