2009 Eurovision yarışması ve sonuçları bu sayfadan yayınlanacaktır.

1. Norveç

2. İzlanda

3- Azerbaycan

4- Türkiye

5- İngiltere

Ben şahsen Norveç’in şarkısını beğenmedim fakat her ülkeden aldıklarına göre iyi bir sonuç çıktı. Azerbaycan iyi bir sıçrayış yaptı. İzlanda da 2. olarak bitirdi.

Yine görüldüğü gibi geleneksel olarak oylar siyasi ve komşu ülkelere gitti.

Ayrıca Azerbaycan Ermenistan için oy atılacak SMS numaralasını sansürlediği gerekçesiyle şu anda disiplin kurulunda. Para cezası veya diskalifiye cezası alması durumunda Hadise 3. sıraya yerleşecek. Yayıncı Azerbaycan televizyon kanalı seyircilerin oy kullanacağı numaraları zaten önceden bildiğini, oy kullanılacak numaraların birkaç saniye ekranda döndüğünü ve onun kapatılmasının imkansız olduğunu belirterek suçlamayı reddetti.

immortALance

Yönetici

You may also like...

54 Comments

 1. bence romanya 1. türkiye2. azerbaycan 3. norveç4. izlanda 5. olması gerekirdi

 2. BEnce birinci izlanda 2azerbaycan 3. norveç oolmalıydı

 3. bence 1, norveç olmucak tı

 4. BENCE HADİSENİN ŞARKISI ÇOK GÜZELDİ
  AMA1.OLAMADI İŞTE

 5. cenk sonradan görüyom ama alexander rybak belaruslu=beyaz rusya

 6. bence sıralama:
  1.norveç
  2.azerbaycan
  3.izlanda
  4.ingiltere
  5.türkiye

  olmalııı

 7. Bence herkes duygusal düşünüyor. Evet düm tek tek Anadolu ezgileri taşıması nedeniyle ülkemizi iyi temsil eden bir seçimdi fakat müzik değeri ve çekiciliği yeterli değildi (ne yazık ki). Ayrıca yarışma gecesi bizler maalesef Hadise’nin (nam-ı diğer temsilcimiz) sesini duyamadık. Erkek vokalistlerin sesi (Mikrofon ayarından mı ses gürlüğünden mi emin olamıyorum çünkü Hadise sesi güçlü bir sanatçı.) Hadise’ninkini büyük oranda bastırdı. Her şey bir yana tabii ki Hadise’yi ve dansçı arkadaşlarımızı ülkemizi başarılı temsillerinden ve beklenen zafer olmasa da elde ettikleri güzel sonuçtan dolayı tebrik eder ayrıca başarılı sanatçıya teşekkür ederim.

 8. Ayrıca eklemek istediğim bir şey var. Fairytail ve A. Rybak’ın enstürman ve ses performansı yarışmanın en iyisiydi. Üstelik unutmayalım ki bu yarışma yalnızca bir şarkı yarışması değil puanlamanoın %50’si siyasal. Türkiye’nin son yıllardaki politik durumu ile 1. olmamız zordu zaten. kKesin olarak hak etsek de 1. olamazdık.

 9. hadibe acon türk olsaydı her eurosionda 1. olurdu

 10. nilüfer alihan

  bence harika bir sıralama olmuş ama keşke ghadise daha 5. olsaymış veya altıncı ben hiç beğenmedim hem bu sene manga ondanda güzel yaptıç…:)

 11. nilüfer alihan

  lena süper yazmışşş

 12. hadise çok güzel bi şarkı yazmıştı.ama sesi falan değişemeliydi

 13. alexander bunun için çok çaba harcadı ve bazen geceleri bile uyumadı. yarışmaya katılan herkes 1. olmak istedi ama ne yazık ki yalnızca bir birinci seçilecek ve o da alexander oldu. hatta o eskide kaldı. siz böyle geçmiş eurovision tartışması yapacağınıza geçmişte veya şimdi olan eurovisiondaki haksızlıkları görün. kazananın nasıl kazandığını değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.