Alexa sitelerin istatistiklerini tutan bir kurum. Dünya üzerindeki milyonlarca web sitesinin çeteresini tutmaktadır. Kısa ve net tanımı budur. Şimdi biraz daha derinlere girelim.

Alexa siteleri sıralarken direk olarak kendi toolbarı yüklü kullanıcıların
aktifliğine bakar. Bu yüzden kesin bir sonuç çıkartmaz ortaya. Yine de insanlar bir siteye reklam verirken veya domaini satın alırken üçüncü parti bir veriye de ihtiyaç duyarlar. Alexa bunu karşılıyabilmektedir.

Her duruma rağmen yine bu işin de yolunu bulmuştur kullanıcılar. Sitesini aktif göstermek için hileli olmayan ama etik dışı bir yola başvurmuşlardır. Bu yol ufak esnaflar için gereklidir biraz da. Bugün Alexa’da üst sıralarda bulunan bir mynet.com veya youtube hiçbir şekilde böyle şeylere gereksinim duymamaktadır. Ne Alexa Toolbar Yükle ofistekilere açılış sayfasını kendine yönlendir, ne de başka sitelerden link al falan da filan. Zaten görüldüğü gibi bakın site kaliteli olunca biz de link veriyoruz buradan.

Ufak tefek bir anlatımdan sonra konuyu sonuçlandırıyorum arkadaşlar. Size
Alexa’da üst sıralara çıkma hakkında değil, Alexa hakkında bilgi vermek için yazdım bu yazıyı. Umarım ufak da olsa bir yararı olmuştur. Benim önerim sitenizin gerçek
değerini bulması için ziyaretçilerinizi Alexa Toolbar kullanmaya teşvik edin. Böylece daha gerçek sonuçlar elde edebilirsiniz.

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. slm abi ben bunu pcme indirdim silmek istiyorum ama silemiyorum acaba anlatabilirmisin yada bana gmailden özelden atabilirmisin.Silinmiyor kontrol panelinden dosyadan heryerden sildim ama yine aynı kalıyor

  2. anlatım için teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.