Kur'an-i Kerim ve TEsbihYaklaşık 10 yıl öncesine dayanan araştırmaların sonucunda Kur’an-i Kerim’in değişmediği ispatlanmış durumda. Yüzyıllardır değişmediği bilinen fakat ispatlanamayan Kur’an-i Kerim ilk Kur’an örneklerinin incelenmesi sonucuna harfi harfine aynı çıktı.

Eski Diyanet İşleri Başkanı Dr. Tayyar Altıkulaç, 4 mushaf ile günümüz Kur’an-i Kerim’i karşılaştırarak bunu ispatladıklarını açıkladı. Bu 4 mushafın kütüphanelerde bulunduğunu ve kimsenin açıp inceleyemediğini dile getiren Dr. Altıkulaç bunları teknolojinin de yardımıyla dijital ortama aktararak kitap haline getirdiklerini, harf harf kelime kelime incelediklerini ve sonucunda küçük imla farklılıkları hariç hepsinin birebir aynı olduğunu açıkladı. Bu imla farklılıkları da anlamda herhangi bir tahribat meydana getirmemiştir dedi.

Orijinali Topkapı Sarayı Müzesi’nde bulunan ve Halife Hz. Osman’a izafe edilen Mushaf-ı Şerif’in IRCICA tarafından hazırlanan özel faksimile nüshasıyla bugün dünyanın her yerinde okunan Kur’an-ı Kerim’i kelime kelime, harf harf, hatta diş diş kontrol ettiğini ve arada herhangi bir değişikliğin olmadığını tespit ettiğini anlatan Altıkulaç, aynı çalışmayı Kahire’de bulunan ve yine Hz. Osman’a ait olduğu söylenen El-Meşhedü’l-Hüseyni mushafı üzerinde de yaptığını kaydetti.

Yıllardır Allah (cc) yardımıyla mülümanların bu kutsal kitaplarını koruduğu da böylece kesinleşmiş oldu. Diğer dinlerin kitaplarındaki tahribatı ise bilmeyen günümüzde bulunmamakta zaten. Buna göre hala inkar edebilenler varsa artık o da onların zırvalıkları olsa gerek.

Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum…

immortALance

Yönetici

You may also like...

1 Comment

  1. Değişmediğine ve değişmeyeceğine inancımız sonsuz Allaha şükür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.