Hani bazı insanlar vardır. Bir adamın sözlerine kanar da onun dediğini yapar. Daha sonra bir bakmış herşey bir palavra aslında. Cevaplar hep kendi içimizde saklı. Bay Evet ( Yes Man ) de bunu anlatan bir film.

Karısından tarafından terk edilmiş Carl Allen ( Jim Carrey ) kendisini tamamen dünyaya kapamış bir insandır. Eğlenmez, dışarı çıkmaz. Monoton bir hayatı vardır. İşten eve evden işe yaşar ve arkadaşları onu kazanmaya çalışmaktadırlar. Bu sırada çatlak bir arkadaşını görür Carl. Bay Evet denen bir seminere katılmasını ister ve kahramanımız bu seminere katılır. Bundan sonra önüne çıkan her isteğe bir Bay evet olarak evet demelidir. Hayır kelimesi lugatından silinmiş bir tarikatın elemanı olmuş da diyebiliriz aslında.

Bay Evet ( Yes Man ) işte böyle bir sinerjiye kapılmış bir insanı ve bu Evet demenin başına getirdiği olaylarla yaşadığı macerayı anlatıyor. Carl ilerleyen vakitlerde 5-6 hayranı bulunan bir müzik grubunun solisti Allison’a ( Zooey Deschanel ) aşık olur. Bay Evet ise bu aşkın romantizmi ve komediyle devam eder.

Jim Carrey genellikle eğlenceli filmlerde karşımıza çıkmasına rağmen 21 Numara ve Sil Baştan gibi psikolojik filmlerde de karşımıza çıkan ve bu tür rolleri bile yüzüne bakınca gülmeye alıştığımız kişinin çok iyi oynaması aslında ne kadar büyük bir oyuncu olduğunun göstergesidir. Yardımcı oyuncu olarak da Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikasti ve Dünyanın Merkezine Yolculuk gibi uzun isimleri olan filmlerin müziklerini yapmış, son iki yılda adını hiç duymadığımız ve duymayacağımız kuvvetle muhtemel olan onlarca filmde rol almış Zooey Deschanel oynuyor. Aslında bu oyuncunun rolü Jim Carrey’nin rolü yanında sönük kalmış da diyebiliriz.

Bay Evet ( Yes Man ) 16 Ocak 2009 da Türkiye’de gösterime giren bir film. Yönetmen koltuğunda ise altı filmde oynamış, üç senaryo hazırlamış, 1989 yılından bu yana ondokuz film çekmiş yönetmen Peyton Reed oturuyor. Toplam süresi biraz kısa ( 104 Dk ) olan Bay Evet ( Yes Man ) ailece izlenebilecek bir film.

immortALance

Yönetici

You may also like...

1 Comment

  1. Bay evet dolandirilmayi ve kullanilmayi isteyenler.. He-he-he :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.