Bildiğiniz gibi her blogun bir yazarı onun kat ve kat fazlası okucusu olur. İşte öyle bir sisteme hizmet ediyoruz. Blogumu açalı da olmuş bir yıl dört ay ve şu anki halinden fazlasıyla memnunum. Okuyucu kitlesini ölçmenin yolu da RSS akışkanlarına abone olanların sayısını bilmekten geçiyor aslında.

RSS yani Feed için şu anda FeedBurner kullanıyorum ve kendilerinin bana verdiği bilgiye göre 900 okuyucu sanırına ulaştım. Yani anlayacağınız yan menüdeki okuyucu sayısı kısa bir süre sonra 1K ( 1Kilo yani 1000 ) gösteriyor oalcak. Bu da benim için nedir? Bir başarı değildir.

Yine ziyaretçi istatistiklerini gözlemlediğim Google Analytic sisteminin bana vermiş olduğu bilgiye göre her yazımı yazdıktan sonraki bir hafta içerisinde bu okuyucuların sadece %10 kadarı bloguma dönüyor. Yani mevcut bir sorunumuz var. Acaba ben güzel yazamıyor muyum ya da yazdığım yazıları daha nasıl güzelleştirebilirim? Olmadı sık sık mı yazmam gerekiyor? İşte aradığım cevap bu?

Okuyucuların çoğunluğu şuanda E-Mail gönderimleri vasıtasıyla geliyor. Aktif edilenlerin kısmı 800 kişiyi aşkın fakat bin küsür e-mail adresi daha onaylamamış. Yani mail kutusuna gelen aktivasyon linkine tıklamamış.

Mutluyum arkadaşlar. 1000 okuyucuya ulaşmanın tadına varmak istiyorum ama bunun için öncelikle vize stresinden kurtulmam gerekiyor. Hiç ummazdım ama artık benim blogumda da 1K yazacak okuyucu sayısı. Teşekkürler arkadaşlar…

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. Daha sık yazmanın olumlu bir gelişme sağlayacağından kuşkum yok, doğal olarak niteliği en az bugünkü düzeyde tutmak koşuluyla.

    Yeni logo hayırlı olsun; çok güzel olmuş.

  2. […] bir istatistik verirsek 230+ yazı yayınladım blogumda. Ayrıca geçenlerde haberini verdiğim 1.000 okuyucu adlı yazımdan sonra bu sayı 1.300‘e kadar dayandı.Bu bir çok blogger arkadaşımızın […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.