Hep merak sarmıştırım istatistiksel bilgilere. On Milyonluk blog dünyasında benim payım nedir diye. İşte pay sahibi olduğum noktalar. Çoğu blogger büyük hedeflerle bu işe başlar fakat basamaklardan habersizdir. Ben merak ederdim acaba bu blog kadar olabildim mi diye. Bakalım yeni arkadaşlar benim akdar olabilmiş mi.

Blogumu açalı beş ay kadar falan oldu fakat gelişim açısından çok iyi değilim sanırsam. Aynı şekilde berbat bir gelişimim de yok.

Bloguma girişlerden bahsetmek istiyorum.

Şuanda günde 100+ çoğul 90 tekil ziyaretçim var ve %80 i google üzerinden geliyor. 12 kişi de devamlı takipte. Şuanda 157 Sayfam indexli. SAdece dönemsel olarak bazı konular üzerinde ziyaretçi akını oluyor. Bir gün bir konudan 30 kişi geliyorsa birdahaki gün 20 kişi gelebilir. Bakarsınız hiç gelmemiş. Güncel durumlar için yazı yazmanız gerek ve özgün olmalıdır. Mesela 44. Altın Portakal Film Festivali. Bu yazıdan festival zamanında iyi ziyaretçi çektim sayılır ama bu şuanda bir işlevi olmayan bir yazı denilebilir. Yani google bizim ziyaretçi çekebileceğimiz en iyi yer. Sadece seo işlerini biraz kaliteli yapmak kafi. En önemlisi de özgün içerik tabi. Bunu da
Özgün İçeriğin Önemi adlı yazımda belirttim.

Technoratide blogum 38 öneren site ile 221,248. sırada. Bu da durum itibari ile iyi bir nokta demektir. Burada da biraz kurnazlık yapmadım değil. Bu işin de incelikleri var tabi ama
hilesiz hurdasız yaptım tabi bunu.

Blograzzi. Burada puanlama algoritması daha da karışık. Şuanda pek oturduğu söylenemez
ama eskiye nazaran çok çok iyi. Puanım 21,2 ve 289. Sıradayım. Bu da beni Türkiye’de iyi bir yerde yapar heralde. Binlerce blog olduğunu düşünürsek kayıtlı. Gayet iyi bir nokta. Zira 4.5 olduğumuz günleri de unutmadık.

Alexa. İşte web içerisinde en iyi sitatistikler sunan site. Biraz benmerkezcil yapısı var ama sağlam sonuçlar veriyor. Şuanki sıramı en altta görebilir ayrıntılarına da oradan ulaşabilirsiniz. Burada yazmak doğru değil gün başı değişiyor veriler.

Adsense. Biliyorum bunu beklediğinizi :D . Evet gelirlerim berbat. 5 ayda host masrafını bile
çıkartmış değilim. Yavaş yavaş herşey. Ben yılda masraflarımı karşılayacak 100$’ı alsam yeter.
Zaten ne kadar doğru olur bilmem ne kadar kazandığımı söylemek fakat şunu söyleyebilirim ki çok kazanmak için hile yaparsanız kazanamazsınız. Aksine ömür boyu o domainden ve hesaptan para alamazsınız. Sonra reklamstore gibi yerlerde sürünürsünüz. Adamların hakkı var parayı veriyorlar ama çok vermiyorlar işte. :)

Neyse akşam akşam çok yazdım. Durumum bu. Bakın ibret alın. 5 Ayda her gün yırtınmama rağmen bu akdar ilerledim. Bilmiyorum ne akdar iyi çünkü eleştiren yok. Eleştirirlerinizi bekliyorum fakat şunu da belirmek istiyorum ki kalite=başarı. Bundan şüpheniz olmasın. :) SAğlıcakla kalın.

immortALance

Yönetici

You may also like...

1 Comment

  1. Blog Hakkında Genel İstatistiksel Bilgiler

    Blog Hakkında GEnel İStatistiksel Veriler Ne Düzeydedir ve Gelişim Aşamalarına Etkiler Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.