Blog tanıtan bloglardan birisi Editorya. Bu aralar çoğaldı blog tanıtan bloglar. Sanmıyorum oradan bir çok kitleye ulaşıldığını fakat şu noktası önemli bence. Tanıttığı bloglar kendisini tanıma fırsatı buluyor. Başkalarının görüşlerini görebiliyorlar. Buralarda blogların eleştirileri yapılıyor. Öyle tebrikler, güzel olmuş, favorimsin gibi kısa ve net değil. Geniş geniş…

Her zaman şunu savunurum. Eleştiri gelişimin ana unsurudur.
Kendinizi eleştireceksiniz ve başkalarının eleştirilerine olumlu bakarak ders alacaksınız. Neyse size buradan uzun uzun eleştiri edebiyatını yapmayı düşünmüyorum. Bence kendinizi tanıttırın ve görün. Bazılarımızın buna ihtiyacı yok. Zaten kesimine ulaşmış durumdalar. Eğer yeni birisiyseniz bunda fayda vardır. Başkalarının gözünde nasıl olduğunuzu görün. Bir de bu işi yapan insnalar sadece güzellikleri değil de kötü yönleri de eleştirseler iyi oalcak. Elbet iyi olmayandan bahsediliyor fakat buna biraz daha ağırlık verilmesi gerek. Bana göre amaçları eleştiri olmalı. Uzak noktalara ulaşmak değil.

Neden Editorya derseniz eğer son zamanalrda popüler olanı. Biraz da ben eleştireyim. Tasarım olarak sade ve net bir tasarımı var. Abuk sabuk şeyler eklememiş. Konusuna uygun bir yapıda. Yine de herşey biraz daha gelişebilir. Kendisine link verenlere öncelik tanıyormuş. Bu noktayı pek sevmedim. Sanki çıakrcılık sağlıyor kendi içinde gibi geldi. Al gülüm ver gülüm gibi. Beni tanıtması önemli değil. Ben her zaman eleştiriye açığım. Bir mail atsınlar yeter ki uzun eleştiride bulunacaksam ben de kişiye özel mesaj atarım. Bu daha iyi gibi geliyor bana. Karşılıklı olduğu için bazı şeylerden sıkılmıyor insan. Çünkü ulu orta eleştirilmekten hoşlanmayabilirler.

Editorya’nın rank seviyeleri de gayet güzel. İyi bir başlangıç yapmış durumda. Takipçisini arttırırsa yani kesimi eline geçirirse ki bu potansiyel mevcut eminim daha iyi yerlere gelebilecektir. Başarılar diliyorum kendisine. Şuana kadar bu denli özgününü görmedim. Varsa eğer bildirirseniz sevinirim. :) Dediğim gibi eleştiri gelişimin ana noktasıdır.

Blog tanıtımı ediorya da şuanda sadece kopyala yapıştır gibi işliyor fakat Editorya eminim bunu da geliştirir biraz. Kimseye bir faydası yok şuanda. Elimdeki verilere bakarsak Editorya bana hiç link yollamamış. Blog tanıtımı yaptığı halde tanıyan pek yok galiba. Hadi beni de eleştirin. :P Eleştirilmiş Halim

immortALance

Yönetici

You may also like...

22 Comments

  1. eleştirinin ne kadar etkilediğini merak ediyorum doğrusu

  2. Teşekkürler hocam faydalı bir makale olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.