Bu seferki filminiz Büyük Balık yani Big Fish. Kadrosu zengin, kurgusu Stephen King olan bu film genel olarak bir babanın hayatının masal şeklinde sunumu olarak karşımıza çıkıyor. Film konusu hakkında söylenebilecek çok şey var. Kadrosundaki oyuncular bir çok filmde yer almış oyunculardan oluşuyor. A Good Year ( İyi Bir Yıl ) filminden hatırlayacağımız Marion Cotillard ve yine aynı filmin yanı sıra The Bourne Ultimatum ve Ocean’s Twelve filminden hatırlayacağımız Albert FinneyHarry Potter serisindeki Bellatrix Lestrange karakterini oynayan tim Burton’un çok fazla çalıştığı isim Helena Bonham Carter bu filmin başrol oyuncularından. Gördüğünüz gibi gerçekten kadro muhteşem. Daha sayamayacağım bir sürü filmde oynamış oyuncular var.

Bir baba ve çocuğu arasındaki anlaşmazlık masalcı babanın hayatının son günlerine gelmesiyle yavaş yavaş son buluyor. Hiçbir zaman babası Ed Bloom ile anlaşamayan Will Bloom çocuk sahibi oalcakken babasıyla tekrar görüşür ve nasıl bir baba olacağının endişesini duymaya başlar. Aynı zamanda babasının anlattıklarının peşine düşer ve biz baba Bloom’un anlattıklarını izlemeye başlarız. Masal ve gerçek arasında sıkışan bir baba oğul ilişkisine neden olan masalsı yaşam denilebilir kısaca.

Film 2 nesil olarak karşımıza çıkıyor. Will Bloom çocukken ve gençken. Kadrosu her iki nesilde de gerçekten çok iyi olan film baştan sona akıcı bir gösterimle insnaları sıkmadan kendine hayran bırakıyor. Bu başarısı da IMDb’de 110.000 oy ile 8.0 ortalama almasıyla tescilleniyor da diyebiliriz.

Batman serisinden de hatırlayacak olduğumuz Tim Burton filmi olan Büyük Balık 2004 yapımı ve 125 dakika sürüyor. Film hakkında söyleyebileceğim kesinlikle izlemeniz olacak.  Büyük Balık filmini anlatamıyor sadece tavsiye edebiliyorum.

immortALance

Yönetici

You may also like...

4 Comments

  1. Alacakaranlık - Twilight 2009 | Bir Kalem Bin Kelam

    […] filmi. Bir çok filmi izler uyur ve sabah unutum. Sadece bazıalrı kalmıştır aklımda. Mesela Shawshank Redemption, Big Fish bunlardan bazılarıdır. (Belki Stephen King Hayranlığımdandır.) Bu filmi de sabah […]

  2. big fish eseri danny wallace’ın big fish: A Novel of Mythic Proportions adlı romanından senaryolaştırılmıştır. Stephen King eseri demekle neyi kastettiğinizi anlayamadım ? imdb’de bile stephen king’in filmle ilgili bir bilgisini bulamadım. aydınlatırsanız seviniri. teşekkürler…

  3. Sanırım akıl akrışlığından ileri gelen bir yanlışlık olmuş. Haklı olan sizsiniz.

    Gerekli düzenlemeleri yapıyor ve uyarınız için çok teşekkür ediyorum.

  4. ben teşekkür ederim, bir an ben mi yanlış biliyorum acaba diye düşünmüştüm :) kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.