Çalgı Çengi İkimiz AfişMuhteşem ikilimiz Ahmet Kural ve Murat Cemcir bildiğiniz gibi kardeş payından gelen kadrolarıyla birlikte yeni filmleri Çalgı Çengi – İkimiz ile karşımıza çıktılar. 

2016 Ocak ayında vizyona giren yeni filmlerinde beklentim çok yüksek olmamakla bilikte memnun kaldığımı söyleyebilirim. Aşırı derecede yerlere yatırmayan fakat ince espiri ve tamlamalarla yine de eğlenceli olan bir yapım. Sonu biraz saçma bitse de devamı gelecek gibi duruyor ki aslında bu iyi bir haber çünkü daha iyi yaptıkları komedi dizilerinden birisine başlayacakları kesinleşmiş oldu. Zira diziden kazandıklarını sinemaya yatıran bir ikiliden bahsediyoruz.

Filmin konusu yine iki çalgıcının mafyanın elinden kurtulma çabası içerisindeyken bir olaya kapılması. Gayet kısır bir tek konu üzerinde geçen bir film. Sanırım benim beklentim yüksek olmadığından dolayı ve Türk yapımlarına olan saygımdan beğendiğim film bir çokları tarafından beğenilmemiş. Bu da kendilerini biraz zorlamalarını gerektiren eleştiriler almalarına sebebiyet verecektir. 

Yarımcı oyuncuların kalitesinden bahsetmeye pek gerek yok. Özellikle Rasim Öztekin üzerinde pek konuşulmaya gerek bile olmayan bir isim. Filme verdiği katkı muazzam diyebiliriz. Burak Satıbol, Tuna Orhan, Ayhan Taş gibi isimnler oldukça güzel oyunculuk çıkartmışlar. Yapımcı ve yönetmenin Selçuk Aydemir olduğunu da ekledikten sonra sizi fragman ile baş başa bırakalım.

Çalgı Çengi – İkimiz Fragman

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.