Casper CPT2500-3K05B
Casper CPT2500-3K05B

Casper bilgisayarın memleketimizde yaygınlaşmaya başladığı zamanlardan itibiren varlığını sürdürüyor. Bilgisayar dünyasının vazgeçilmezleri arasındayken kullanıcının bilinçlenmesi ve fahiş fiyatlarla sattığı ürünlerim Yazıcıoğlu Pasajı’ndan yarı fiyatına alınabildiğini öğrenmesi işlerini sekteye uğratsa da marka değeri ve toplama yapılamayan Laptop sektöründe ilerlemeye devam ediyor.

Casper Laptop ürünlerinde kilit bir isim var. O da Nirvana ismi. Casper Nirvana ismini her serisinde kullanıyor ve Nirvana harici 2 serisiyle birlikte 6 farklı seride onlarca modeli kullanıcıya sunuyor. Bu serileri sınıflandırmak ise oldukça basit. Ekran boyutuna göre Casper Laptop ürününüzün ait olduğu seri ve genel özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Casper Minibook mobiliteye önem verenler için tasarlanmış, ufacık tefecek bir alet. 10″ ekran ve ergonomik klavye ile bayanlar için güzel bir ürün. İçerisinde tek bir model bulunmakta.

Casper Nirvana 12.1″ serisi ise ülkemizde fazla örneği bulunmayan, reklamlarda bol bol izlediğimiz döner ve dokunmatik ekranlı 2 üründen oluşuyor. Geleceğin teknolojisi dedikleri şey bu olsa gerek.

Orta düzeyli kullanıcılar için tasarlanmış ve yeni piyasaya sürülen Casper Nirvana 13.3″ serisi LCD ekrana sahip.

Casper Nirvana 15.4″ en çok kullanılan ekran boyutuna sahip ürünlerden oluşuyor. Genellikle kullanıcılar özel bir amacı yoksa bu tür ürünleri tercih ediyorlar. Bu sebeple bu seride 21 adet Casper Laptop modeli barındırıyorlar.

Casper Nirvana serisi ise Nirvana’ya ulaşmak isteyen Casper’ın en büyük serisi. 4 çekirdek işlemci ve 15.4″ Parlak TFT ekranı bulunan tek bir modele sahip. Performans açısından en iyi konfigürasyona sahip olan modeli.

Casper NIRVANA 15.6″ serisi ise yine 15.4’de olduğu gibi farklı kullanıcılara hitap etmeyi amaçlayan, yeni modellerde desteklenerek çeşit sayısı 9’a çıkartılan bir seri.

immortALance

Yönetici

You may also like...

43 Comments

  1. 2008 den beri casper kullanıyorum sadece ekranda arasıra titremeler oluyo onun haricinde bi sıkıntı yok ayrıca ısınma sorunumda yok

  2. selamun alykum arkadaşlar bakın arkadaşlar şimdi size tek bişi sölim casper gibi bilgisayar yok hizmet konusunda olsun bakım sevis olsun sağlamlık olsun sadce casperda arkadaşlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.