Bu sefer Avrupa sinemasından sizlerleyim. Sıradaki filmimiz Fransız sinemasının Cesaretin var mı Aşka? – Jeux D’enfants filmi.

Daha çocukluk yıllarındaki ilk karşılaşmalarında başlayan bir oyunun yıllar boyu süregelmesini ve bu oyun içerisinde birbirlerine karşı olan karmaşık duyguların aleni olmasına rağmen benliklerinin en derininde bir sır gibi saklanmış hissetmelerinin çok güzel işlenmiş bir kompozisyonu. Tıpkı FanFan gibi bir aşk serüveni.

Cesaretin Var Mı Aşka? filminin başrollerinde Marion Cotillard (Sophie Kowalsky rolünde) gibi yetenekli ve güzel bir oyuncuyla, yönetmenlik ve yazarlıkta da kendisini kanıtlamış başarılı bir oyuncu olan Guillaume Canet (Julien Janvier rolünde) görülüyor.  İki iyi Fransız oyuncusu Cesaretin Var Mı Aşka?’da çok güzel ve değerli bir oyun sergiliyorlar ki filmin ana temasıyla da birleştirince de çok güzel bir film çıkıyor ortaya. Zira Marion Cotillard’ı daha önce de İyi Bir Yıl filminde bu güzel başarılı oyunuyla izlemiştim ki diğer izlediğim bir filmi olan Büyük Balık ise bir başyapıttı.

2003 yılında çekilen 93 dakikalık bu filmle Facebook gibi sosyal ağlarda bir çok defa karşılaşmış olabilme ihtimaliniz yüksek. Zira hayatımda değer verdiğim şarkılardan birisi olan Evanescense – My Immortal ile birlikte güzel bir klip eşliğindeydi ilk tanışmam ve oldukça hayran kalmıştım. Tıpkı diğer izleyenler gibi. Ardından ise kuzenim sayesinde filmi izlemeye nail olabildim.

Cesaretin Var Mı Aşka? için çok fazla söylenecek söz yok. Yann Samuell tarafından yazılan ve yönetilen film karmaşık dünyanın bir oyun ile daha ne kadar karmaşık olabileceğini gözler önüne seren, bu arada da aşkı ve dürüstlüğü simgeleyen bir yapıt olma özelliğini taşımaktadır. Filmin IMDb puanı ise 13.080 oy sonucunda 10 üzerinden 7.6’dır.

Cesaretin Var Mı Aşka? – Jeux D’enfants Fragmanı


Bahsettiğim Klip

Cesaretin var mı Aşka? – Jeux D’enfants Filminden Kareler

[nggallery id=10]

immortALance

Yönetici

You may also like...

1 Comment

  1. […] ise Marion Cotillard var ki bu bilmiyorum bu kadının anlattığım kaçıncı filmi. Cesaretin Var Mı Aşka? adlı filmini geçen yazımızda […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.