Cinderella Man afişCinderella Man bir boksörün sıradışı hikayesidir. Filmin başında da belirtildiği gibi iç bir boksörün hayatı Cinderella Man kadar ilgi çekici değildir. Amerika’da yaşanan büyük bunalım dönemlerinde (1929) yaşayan boksör Braddock ömründe hiç nakavt olmamıştır fakat kırılan eli yüzünden daha dövüşememktedir. Üç çocuğu ve karısı ile beraber bir maddi kriz içine giren Cinderella Man, limanlarda amele olarak çalışan Cinderella Man buradan para kazanma peşindedir. Bir kaç yıl buralarda sürünen Cinderella Man sonra şansının dönmesi için son bir dövüş daha menajeri sayesinde onun kapısına gelir. İkisinin de son şansı sayılır bu.

Cinderella Man bir mücadelenin yanı sıra büyük bir aşkın da hikayesidir. Büyük bir sevgi ile birbirine bağlı olan Braddock ailesinde karşılıklı saygı ve güven hiçbir zaman bozulmamıştır. Belki de aileyi yücelten bunlardır.

Cinderella Man konusu ve işleyişi bakımından gerçekten de değeri hakediyor. IMDb puanı 8/10 olan Cinderella Man çoğu kesimden övgü almıştır. 2005 Amerikan yapımı olan Cinderella Man’in başrollerinde Russell Crowe, Renée Zellweger ve Paul Giamatti oynuyorlar. Yönetmen koltuğunda ise 100 kadar filmi yöneten usta yönetmen Ron Howard bulunmakta. Toplam süresi ise 144 dakika.

Eğer izlemediyseniz bu sabrın ve başarının öyküsünü izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Cinderella Man Fragmani İçin Tıklayınız.

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. […] kalpsiz Max’i. Russel Crowe burada iyi bir oyun çıkarmış denilebilir. Gladyatör ve Cinderella Man gibi büyük filmlerine oranlara biraz sönük klasa da bu böyle.  Yardımcı olarak da aşık […]

  2. […] irdeleyen bir film olma özelliğini taşıyor. Daha önce kıtlık içindeki bir efsane olan Cinderella Man gibi filmleri izlemiş ve beğenmiştim fakat bu daha iyi bir yapıt. Çin kültürü gibi konulara […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.