CNN TurkZaman zaman büyük kaynakların bile sapıttığını CNN Turk.Com’un bu haberiyle oldukça iyi kavradım. Bundan yıllar önce MSN Şifresi Kırma adlı yazımda CNNTurk.Com’un saçmaladığını belirtmiştim. Bugün de Anasayfa’da başka saçma bir haber gördüm.

“Facebook “Yerel Seçim Anketi”nde sürpriz”

yukarıdaki başlıkla bir haber yayınlayan CNNTurk adeta beni ikinci kez dumura uğrattı. Facebook çok kulanılan ve güvenilir olabilecek bir oylamaya ship olabilir ama duruma şöyle bakarsak eminim yanlış olmayacak. Türkiye’de seçim sonuçlarını varoşların belirlediği bir gerçeği göz önünde bulundurmak gerekir ve daha milyonlarca seçmenin sadece 70.000 kadarının görüşünü yansıttığı anket ne kadar güvenilir olabilir. Hem de kimler tarafından kullanıldığı bilinmeyen bir anket. Malum ki ülkemizde internet kullanım yaşı 14 yaşa kadar indi ve hala bir çok yerde internet kullanımı mevcut olmamakta.

Facebook’da böyle bir uygulama altında bir anket oluşturulması gayet doğal birşey fakat CNNTurk gibi bir kaynaktan böyle bir haber verilmesini doğru bulmuyorum. Zaman zaman başka kaynaklar aracılığıyla haberler giriliyor siteye fakat bu kendi haberleri. Anlamıyorum hâla neden Facebook reklamı yapılıyor CNNTurk’de? Zaten yeterince insanlara TV’de sağda solda reklamı yapıldı da ne gereği var şimdi? Gerçekten anlam veremez oldum Facebook’u insanların tek yaşantısı haline getirmeye çalışmalarına. Ben artık altında bir art niyet görmeye başladım. Haberin konusu mu yoksa kaynağı mı öne çıkartılıyor çözemedim.

immortALance

Yönetici

You may also like...

13 Comments

 1. Отлично, было веасьма познавательро, благодарю!

 2. Где можно подробнее почитать по данной темек, кроме blog.immortalance.net?

 3. Bu anket seçim sonuçlarını değil, hangi partinin hangi kesimden oy aldığının anketidir. Bu anket göstermektedir ki, AKP teknoliden uzak, dünyadan bihaber kesimlerden oy almaktadır. Dünyadan haberdar insanlar olaylara daha hakim olduklarından, onları kandırmak daha zor oluyor.

 4. Değerli dostum Ak Parti Teknolojiden bihaber değil. Tam tersine kirli siyasetin döndüğü CNN Türk kanalınına girişler kısıtlı AKP ye oy verdiğinde işletmiyor. CHP ye, hatta DTP ye oy verdiğinde hemen işletiyor. Başka anketlerde arayıp bulabilirsin.

 5. mehmet boynukalın

  Vallahi benim bildiyim bir şey var o da insanlara yardım yapmaya calışanlara hiç mi hiç deyer verilmiyor bu ulkede. secim yatırımı denilen kömür 6 yıldır hep te bu günlerde dağıtılıyor .Fakir fukaraya erzak ve parada bu aylarda dağıtılıyor bi haber olanlara duyrulur.

 6. Teknolojinizi seviyim. Belediye başkanı olupta yolsuzluk yapılmayan CHP belediyesi var mı?Üstelik yargıya yansıyanlara dahi sahip çıkıyorsunuz.Bu nasıl halkçılık.Aynı zihiniyet benim hırsızım çok yaşa.Harami zihniyetin sağı, solu, müslümanı, kafiri olur mu?Yolsuzluğa toptan başkaldırmazsak yoksulluk nasıl önlenir.Teknoloji düşkünleri, şu ana kadar teknoloji harikası ne yaptınuız. Yol, köprü, metro,otoban, alt-üst geçit, raylı, raysız ulaşım v.s. adınızı yaşatacak ne yaptınız.Komik olmak gibi uğraşlardan vazgeçin ve hırsız olmayan adaylarla ortaya çıkalım ve halk için çalışalım.

 7. aşağıdaki yoruma sabaha kadar gülebilirim. nasıl yani. demek ki akpliler hakikaten teknolojiye yabancı…

  Emre Erol Evcil diyor ki:
  23 Şubat 2009, 23:00

  Değerli dostum Ak Parti Teknolojiden bihaber değil. Tam tersine kirli siyasetin döndüğü CNN Türk kanalınına girişler kısıtlı AKP ye oy verdiğinde işletmiyor. CHP ye, hatta DTP ye oy verdiğinde hemen işletiyor. Başka anketlerde arayıp bulabilirsin.

 8. ikinci mesela o haberi okudum, haberde zaten bunun facebook anketi olduğu ve bütünü temsil etmediği açıkça belirtilmiş. sanıyorum sonuçlarda chpnin önde görünmesi nedeniyle arkadaş sinirlenip devamını okumamış. hiddetlenmeden önce iyice okumak lazım. ayrıca her hiddetlendiğinde yazmamak lazım. ama biz buna alıştık zaten. karalayalım da gerisi önemli değil politikası.

 9. 100’ü aşkın devlet tarafından uygulanmaya geçirilen Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli Ve Sosyal Devlet projeleriyle,

  Her Türk vatandaşına 500 TL vatandaşlık maaşı,

  Her ev hanımına 500 TL ev hanımı maaşı,

  Her çocuk için 250 TL çocuk maaşı,

  Asgari ücretin 3,000 TL çıkarılması,

  Yıllık geliri 100 bin TL nin altında olan hiç kimseden vergi alınmaması,

  İsteyen her öğrencinin sınavsız üniverisiteye girebilmesi,

  Genel sağlık sigartasına geçilmesi ve ücretsiz özel Aile hekimliğinin kurulması,

  3 Katrilyon dolar değerindeki Madenlerimizin devlet millet ortaklığıyla işletilmesi,

  KOBİ’ lere proje mukabili faizsiz kredi verilmesi,

  KOBİ’ lerin enerji, vergi, SGK giderlerinin aşağıya çekilerek üretim maliyetlerinin azaltılması gibi çok önemli konuları konuşmak ve soruları cevaplamak üzere, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş “Eko Analiz” programında canlı yayında Bolu’lularla buluşuyor, onların sorularını cevaplandırıyor, devlet millet meselelerine dair çözümlerini ve projelerini anlatıyor”dedi.

 10. tek başına vatandaşlık maaşı bile terörü işsizliği yoksulluğu bitirecek, yabancılara peşkeş çekilen madenlerimiz, topraklarımız ve en stratejik kuruluşlarımız alınıp tekrar milletin hizmetine sunulacaktır. devlet millete milet de devletine sahip çıkarak esas gerçek büyüme neymiş hep beraber göreceğiz inşallah bunun için “iş aş başbakan haydar baş”

 11. BAĞIMSIZLIK BENIM KARAKTERIMDİR DEYİP BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ VEREN ATAMIN İZİNDE OLAN GÖRÜŞLERİNİ YANSıTAN TEK SİYASİ PARTİ BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİDİR. BU YÜZDEN İŞ DİYORUZ AŞ DİYORUZ; ÇÖZÜMÜ OLAN TEZİ OLAN MİLLİ EKONOMİ MODELİYLE HAYDAR BAŞ DİYORUZ.

 12. züleyha diyor ki:
  09 Haziran 2010, 22:46

  100′ü aşkın devlet tarafından uygulanmaya geçirilen Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli Ve Sosyal Devlet projeleriyle,

  Her Türk vatandaşına 500 TL vatandaşlık maaşı,

  Her ev hanımına 500 TL ev hanımı maaşı,

  Her çocuk için 250 TL çocuk maaşı,

  Asgari ücretin 3,000 TL çıkarılması,

  Yıllık geliri 100 bin TL nin altında olan hiç kimseden vergi alınmaması,

  İsteyen her öğrencinin sınavsız üniverisiteye girebilmesi,

  Genel sağlık sigartasına geçilmesi ve ücretsiz özel Aile hekimliğinin kurulması,

  3 Katrilyon dolar değerindeki Madenlerimizin devlet millet ortaklığıyla işletilmesi,

  KOBİ’ lere proje mukabili faizsiz kredi verilmesi,

  KOBİ’ lerin enerji, vergi, SGK giderlerinin aşağıya çekilerek üretim maliyetlerinin azaltılması gibi çok önemli konuları konuşmak ve soruları cevaplamak üzere, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş “Eko Analiz” programında canlı yayında Bolu’lularla buluşuyor, onların sorularını cevaplandırıyor, devlet millet meselelerine dair çözümlerini ve projelerini anlatıyor”dedi

  bende bu yoruma 45 dakikadır gülüyorum her önüne gelene maaş vereceklerde bu paraları nerden alacaklar :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.