Constantine AfişConstantine 2005 yapımı bir ABD filmi. John Constantine (Keanu Reeves) küçükken şeytanları görmeye başlar. Daha sonra bir intihar ile cehenneme gider ve geri gelir. İşte ondan sonra iki dünya arasında gidip gelmeye başlar. Constantine bu tarafa geçmeye çalışan şeytanları defeden bir insandır. Bir süre sonra ikizini kaybeden polis memuru Angela Dodson ( Rachel Weisz ) ile tanışır. Polis memuru Constantine ile bir işbirliği içerisine girer ve ortalık karışmaya başlar.

Şeytanlar falan denince akla korku filmi gibi gelir ama başlı başına korkudan yoksun bir film. Sadece gerilim sahneleri mevcut. Korkunç bölümler yok yani. Sürekli olarak zaten Dünya-Cehennem üçgeni içerisinde gidip gelen film görsel olarak başarılı. Constantine ayrıca öpüşme sahnesi hiç barındırmıyor. En korkunç filimlerde bile cinselliği kullanan Amerikan film sektörü Constantine filminde bunu kullanmamış ve iyi de etmişler. Matrix serisinden sonra multi meşhur olan Keanu Reeves ise çok başarılı bir performans ortaya koymuş. Filmin dikkat edilmesi gereken bir diğer noktası ise böceklere karşı alerjisi olanların dikkat etmesi. Constantine genelde böceklerden oluşan şeytanlara karşı uğraşıyor.

Constantine Filmin tek eksik noktası dediğim gibi öpüşme sahnesi olmaması. Daha doğrusu artı mı ek mi orasını çözemedim daha. Kafama bu takıldı benim. Sizce artı mı?

Film toplamda 121 Dakika uzunluğunda. Yönetmen koltuğunda ise Francis Lawrence oturuyor. Senaryo ise biraz karışık. Jamie Delano(Kitap), Garth Ennis(Kitap), Kevin Brodbin(Kitap), Frank A. Cappello(Kitap). Cosntantine boş bir vakitte gerilim severler için izlenebilecek bir film.

Constantine Fragman

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. hiç öpüsme sahnesi olup olmadığına dikkat etmemiştim…
    demek ki artı veya eksi kazandırmamış…
    ben bu filmde en çok Gabriel’i sevmiştim… çok hoşuma gitmişti onun melek karakteri (:

  2. Şu kanatlı melek. Çok haşindi :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.