Death Race 2 (Ölüm Yarışı 2) bir öndeki filminden bildiğimiz gibi bir konuya sahip. Bu sefer oyuncular ve sistem biraz daha farklı. Artık özelleştirilmiş bir kurum olan hapishanelerde ölüm kavgaları düzenlenerek yayınlanıyor ve bunlar üzerinden paralar kazanılıyor. Karşılığında ise dövüşenlere güzel bir hapishane yaşamı vaat ediliyor. Güzel yemekler, güzel bir hücre vs. gibi güzel şeyler. Daha sonra bu işin cılkı çıkıp reytingler düzenlenince seksi yapımcımız (Lauren Cohan) olaya el atıyor ve yarış düzenlemeye karar veriyor. Ondan sonra olaylar başlıyor. Yarışacaklardan birisi de baş kahramanımız olan Carl Luke (Luke Goss) Ve yanında da kadınlar koğuşundan güzel bir hatun olan Katrina Banks (Tanet Phoenix) var.

Filmin kadrosu efsanelerle dolu değil fakat tanınmış yüzlere rastlayabilirsiniz. Mesela Luke’un eski patronunu Sean Bean, Luke takımının büyük adamlarından birini oynayan Danny Trejo ve hapishane sahibi rolünde de Ving Rhames var. İlk filmin bir değişik versiyonu ve birbirlerinden tamamen bağımsız bir film. Kalite olarak ilkini geçemeyen bir devam filmi diyebiliriz rahatlıkla. Jason Statham daha güzel de oynamıştı diyebilirim. Death Race 2‘nin konusunu biraz geliştirselermiş daha da güzel olabilirdi fakat bu haliyle benim beklentilerimi karşılamadığını söylemek isterim. Tam devam eden bir konusu olmasa da vasat devam filmlerden birisi arasına girdiği kesin. Bu aralar bu tür filmler çoğalmaya başladı. Birilerini birilerine öldürterek para kazanma işi oldukça rağabet görmesine rağmen ender rastlanan örneklerinin vasatı bir durumda Death Race 2 Filmi.

Filmin yönetmenliğini bu kez Paul W.S. Anderson yerine Roal Reine üstlenmiş fakat Paul bu filmin de konu ve oyuncularını yazmış. Yani senaryo yine kendisine ait. İMDB’de ilk film 6.6 puan alırken bu film ise 5.6 puanda kalmış durumda. Pek fazla görsel teknoloji kullanılmamış bir film olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Aksiyon yaratılamamış bir hali var. Daha heyecanlı da olabilirdi.

Merak ediyorsanız izleyebileceğiniz bir film. İyi seyirler.

Death Race 2 Fragmanı

Death Race 2 Filminden Kareler

[nggallery id=30]

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.