Kadınların vazgeçilmez keyfidir dedikodu sefaları. Hastane, pastane, düğün, nişan, kına, 5 çayı farketmez. 7/24 hazırdırlar dedikoduya. Kimi zaman hır çıkar kimi zaman dostluklar pekişir.

Bilim adamları gene üşenmemişler ve araştırmışlar kahvenin kadınlara etkisini. “Fransız Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırmalar Enstitüsü’nün (Inserm) Lizbon Üniversitesi ile ortaklaşa yaptığı araştırmada, günde en az üç fincan kahve veya 6 fincan çayın, günde sadece bir fincan veya daha az içenlerle kıyaslandığında hafızayı koruyucu etkisi bulunduğu ortaya çıktı.”

Şimdi anladım ki kahve dedikodualrının neden uzun olduğunu. Kahveleri içiyorlar dedikoduyu yapıyorlar. Sonra tekrar başka bir dedikoduya gidiyorlar bir kahve daha ve diğer ilginç yanı daha fazla bilgi aktarımı ile oradaki dedikodunun taşınması. Hafızayı koruyucu etkisini kanıtlamışlar ve bu sadec kadınalrda oluyormuş. Şimdi Alzheimer’a etkisi araştırlıyormuş. Şimdi mail atıp söylemek istiyorum şunun abartıya zekasına etkisini de araştırsınlar ama yabancı dilim zayıf işte.

KAdınların kötü olaylaı neden unutmadığının da bir kanıtıdır bu aslında. Malumunuz ki kadınlar habire yapılan bir yanlışı başınıza kakarlar. KAhve etkisiyle unutmuyorlar. Doğum günü zart zurt gibi önemli günleri hafızalrında tutmaları da buna bağlı olsa gerek. Bunu da araştırmalılar. Fuzuli şeyleri hatırlamaya yan etkisi avr mı acep?

Ayrıntılı bilgi için bkz: CnnTurk

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.