Bilim

Dev Deniz Sürüngenleri

PliasourBilindiği gibi Dünya çok çok çok eskilere dayanan bir canlı ekolojisine sahiptir. Günümüze ulaşamayan canlıların da fosilleri sürekli yapılan kazılarla gün ışığına çıkmaktadır. Yine ecnebi (Norveç) bilim adamları Antartika’da bir fosil daha buldular. Bu canlı yaklaşık 150 milyon yıl evvelinde Svalbard Takımadaları’nın su altında olduğu dönemde yaşayan, ”denizlerin tyrannosaure”u olarak adlandırılan bir canlı.

Daha önce İngiltere ve Fransa’da bulunan fosillerden farklı olduğu söylenen canlı yapı biçimiyle döry yüzgeçli bir denizayısına ve kafası ise bir timsahinkine benziyor. 10 metreden uzun olan yaratık (Yaratık demek daha mantıklı) 10-15 ton çekiyormuş. Şimdilik göğüs kafesinin büyük parçaları, bir omzu ve bir bacağı bulunan canlının diğer parçaları da aranıyor.

Bu yaratık bir insanı bir çırpıda rahatça yutabilecek bir cinsten zira köpekbalıkları bile epeyce cebelleşmekte bir insanı yutmak için. Jaws yanında halt etmiş. Bakalım ileride daha nelerle karşımıza çıkaracak bu bilim insanları.

Daha ayrıntılı bilgi için Dev deniz sürüngeni fosili bulundu

immortALance

Yönetici

You may also like...