Blogumu okuyorsunuz. Merak Ediyormusunuz bu adam kimdir diye. Yukarıdaki link pek aydınlatmaz. Bu yüzden yazacak birşey bulamadığımda kendimden bahsedeceğim biraz. :D

Şimdi ben bir öğrenci olarak ilkokul yıllarımı sınıftki arkadaşların yazılılarını okuyarak geçirdim. Evet tembel bir öğrenciydim ve ders çalışmayı hiç sevmezdim. Annem ablama okuma yazma öğretmeye çalışırken ben işi çoktan çözmüşüm. Övünmek gibi olmasın zehir gibi bir zekam vardı….

İlk okul bitti sürünmeye başladık. 6. 7. ve 8. Sınıfta Beylerbeyi-Üsküdar arası gidip geliyordum. Okuduğum okul Üsküdar’da bulunan sayılı bir okuldu. (Benim mezun olduğum sene 1. sıraya oturmuştu.) Şemsipaşa İlköğretim Okulu bitti. 3 senede İ.E.T.T tecrübesi de bitti. Sonradan öğrendim kavga-dövüş de bitmiş.

Lise başladı. Başlamadan öncesinde hazırlandık dershane falan ama Matematik Patladı. Evet Sözelden 45 Sayısaldan ise sadece 24 Net! Fen Bilgisi 16 Netti geriye birşey kaldıysa o da Matematiğindir. Hayatın ilk sillesini yedim böylece. Tercihleri o zaman puanları görmeden yapıyorduk. Yaptık. Son tercih boş kaldı ona da Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi yazdım. Zaten gittiğim okul da oldu kendileri. Sınıf içerisinden sadece tek erkektim sınavı kazanan. Bakın gene başarılıyım.

Lise başladı. Hem de sayısal. Bu sefer akıllıydım. Derslerim öyle pek iyi değildi. Sayısal göçük sözel idare ederdi ama bir kere sayısal patlamıştı. Bitirdim. 3.49 not ortalamasını geçemedim. Teşekkür bile alamadan mezun oldum. (Son dönemimde de zayıf geldi bir ders son umudumu da bitirdim.)

Öss’ye hiç çalışmadım. Sınavsız Geçiş Sistemi sağolsun. Hiç öyle mesleğim olmayacak diye korkmadım. İşsiz kalmaktan da korkmadım. Lise mezunu halde şu anda bir çok üniversite mezunundan çok maaşım var ama öncelikle çalışmalı. SGS ile başladık üniversiteye.

Başladım da iyi mi ettim bilmiyorum. Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Programında cebelleşiyorum şu anda. Eğer lisede 3000kw makina zabiti ehliyetini vermeselerdi şimdi İstanbul Teknik Üniversitesi Denizlik Fakültesinde makina okuyor olacaktım. Hadi bakalım hayırlısı. İçimdeki yıldızı ortaya çıkarttım. Şuanda kuyruklu yıldız oldum sayılır…

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.