Far Cry Film AfişiFar Cry Film başlangıcında bir adada kayıt dışı askeri bir arazi ve o arazideki Max. Bir tane de eski asker yeni tekneci Alman birisi ve adaya gitmek için özellikle onu kiralayan Max’in gazeteci yeğeni.

Eski asker Jack Carver ( Til Schweiger ) Max’in yeğeni Valerie Cardinal’i ( Emmanuelle Vaugier ) kıyıya bırakır ve teknesine geri döner. Cardinal kaçak girdiği askeri arazide yakayı ele verir. Jack’in farkettiği şey onun bütün planlarını değiştirecektir. Teknesine gelen bir askeri füze. Artık olayların içindedir. Adada insanlar üzerinde kimyasal deneyler yapılmakta ve kurşun asker değil kurşun geçirmez asker üretilmektedir. Tek sorun bunlara komut verememeleridir.

Far Cry oynayanlar bilir. Ada içerisinde sürekli olarak hawaii gömleğiniz ile savaşıp durursunuz. Askerler geçit vermez. Film de bu konuyu işliyor. İlk başlardaki sahneler gerçekten korkutucu ve miğde bulandırıcı savaş sahneleri diyebiliriz fakat ileride olaya romantizm ve entrikalar girince pek korkunçluğu kalmıyor filmin. Beklenen gibi bir aksiyon yok. Oyunu oynadıktan sonra bu filmden beklentiler de artıyor tabii ki. Sonuçta Yine Alman yapımı olan oyun 2 seri çıkarmış ve çok beğenilmişti.

Film’in yapımcısı ve yönetmeni Oyun dünyasının film versiyonu olarak bilinen Uwe Boll. 44 Yaşındaki Alman yapımcı ve yönetmen daha çocukken 8 kısa film çekmiş ve edebiyat alanında doktora yapmış bir kişi. Bllodrayne serilerinin yapımcı ve yönetmeni olmakla birlikte önümüzdeki yıl çıkması planlanan Blackout filminin de yapımcısı. Bir söylentiye göre de Far Cry daha çıkmadan film haklarını satın aldığı yönünde.

Film izlenebilecek bir yapım olmuş. 2008 Kanada – Alman yapımı olan film 95 dakika uzunluğunda.

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.