FErrari F430 ScuderiaFerrari yine yapacağını yaptı ve F430 Scuderia’yı yaptı. Peki F430 Scuderia’ya ne mi yaptı?

Çok fazla araba hastası değildirim fakat bir gemi makinacısı olarak motorlardan az çok anlarım. İlgimi o yüzden çekti. F430 serisinin son arabası Ferrari F430 Scuderia Frankfurt Otomobil Fuarında eski F1 pilotu Michael Shumacher tarafından tanıtılacak. Alışkın adam zaten Ferrariler’e ki maskotu oldu resmen. Yakında ortadaki beygiri atıp onu koyabilirler. Neyse konuya geçelim.

Resimde de gördüğünüz gibi Ferrari’nin son modeli F430 Scuderia göze şu viper tarzı çizgilerle çarpıyor. Biraz daha geliştirmişler çizgileri. Kaputta birleşir gibi yapıyorlar. İtalyan tarzı modifiye edilmiş. Görsel olarak bu var ve mekanik olarak da yenilikler var.

Öncelikle F430 Scuderia’ya standart modellerden farklı olarak 20 safkan İtalyan beygiri yüklemişler. Bununla da yetinmemeişler hafif olsun diye diğer beygirleri de rejime sokmuşlar ve beygir başına 2.45 kilogram ölçüyü yakalamışlar. 90-60-90 olmuş beygirler neredeyse.

Ferrari F430 Scuderia 4308 litre, 8500 Rpm ( Devir ) bir 90 derece V8 motora sahip. 3.6 Sn de 100km hıza çıkabiliyor. Saatte 320 km hıza ulaşabiliyor. Kısacası Ankara 1.5 Saat’e kadar düşüyor. F1 teknolojisinin sokağa uyarlanmış versiyonu da diyebiliriz aslında. F1 yarı-otomatik vites kutusu kullanılan F430 Scuderia’da Superfast sistemi ile vites geçiş süreleri 60 milisaniye’ye kadar düşürülmüş durumda.

Daha fazla bilgiye buradan İngilizce oalrak ulaşabilirsiniz. Teknoloji harikası olan bu aracı teknoloji haberleri kategorisine koyuyorum. Alırsanız artık bana da verirsiniz bir tur… d:

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.