Gemide Film AfişiGemide filmi bir kum kosteri, dört mürettebat arasında yaşanan macerayı anlatan bir film. Başrollerinde Erkan CAN ( Kaptan), Haldun Boysan (Kamil), Yildiray Sahinler (Ali), Naci Tasdögen (Boksör) ve Ella Manea (kaçırılıan kız) oynuyor.

Film dört kafadar mürttebatın bir macerasını konu alıyor. Lalelide parasını çaldıran boksör durumu kaptana anlatır ve başı dumanlı kaptan da gidip adamları bularak parasını geri almayı ister. Gittiklerinde parayı geriye alırlar ama yanlarında bir kız ve arkalarında da kafasına betonla vurulmuş bir adam bırakırlar. Boksör sabah bırakması gereken kızı bırakmayarak gemide saklaması da olaylar karışır. Bu arada tüm olanları kafası dumanlı olduğu için unutan kaptan olayları yavaş yavaş hatırlamaktadır ve kimsenin gemide çalışan vinçcilere durumu çaktırmaması da gerekmektedir. Bu olay gemide bir guruplaşmayı da beraberinde getirir.

1998 yapımı olan Gemide filmi kısır bir konuya ve günümüzdeki teknolojiye erişilememiş fakat gemide yaşanan hayatı gözler önüne sermiş. Toplamda 102 dk olan film vakit geçirmek amaçlı izlenebilecek düzeyinde. Erkan Can yine güzel oynamış ve Haldun Boysan’da güzel eşlik etmiş.

immortALance

Yönetici

You may also like...

1 Comment

  1. oke tmm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.