Google hizmetlerinden olan Gmail E-Posta hizmeti bu sıralar çok daha sık değişime uğramaya başladı. Çok uzun süredir Beta aşamasında olduğunu biliyordum zaten ama daha ne geliştirecekler ki diyordum. Yani bu zamana kadar yapmış olmaları gerekirdi ne yapacaklarsa. Bu aynen patent şirketlerinin kapatılması teklifini veren adam gibi hissettirdi kendimi. Gmail yeni tema versiyonunu hayata geçirdi geçtiğimiz günlerde.

Birkaç gün evvelinde Gmail’de renk ve tablo değişimleri olduğunu fark ettim ve üstteki meşhur uyarı alanımda dün itibariyle bir uyarı çıktı. Tema sistemi koymuşlar onu söylüyordu. Aslında tema dediğimiz ne ki de diyebiliriz fakat bazı temalar dinamik. Dinamik derken? Mesela ağaç teması için bulunduğunuz ilin adını giriyorsunuz ve sonra izlemeye başlıyorsunuz. Mevcut hava durumuna göre Gmail teması değişiyor. Mesela İstanbul’da şu anda hava kapalı şekilde dururken Ankara olarak konumumuzu değiştirdiğimizde hava günlük gülistanlık bir hal alıyor.

Aslında Google tarzına göre basit arayüzler kullanırdı fakat Hotmail’de yapılan görsel değişiklikler Google’ı tetiklemiş olacak ki Gmail için farklı bir davranış sergilediler.

Gmail gerçekten değişime başladı. Umuyoruz ki yakın bir vakitte Beta sürümünden de kurtulacağız. Beta Ne demek? Bozulursa karışmam demek. :)

Dip Not: Temalara Gmail hesabınızın Ayarlar sekemsine tıkladıktandan sonra eklenmiş olan Temalar sekmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz…

immortALance

Yönetici

You may also like...

4 Comments

  1. hotmailin yolundan gideceklerine kendi yol haritalarını çizseler kullanıcıya daha faydalı olabilecekler, ayrıca temaları da fazla çocukça geldi bana :)

  2. Klasik türdeki temaları iyi gibi. :) MSN Space’deki temaları hatırlattı bana.

  3. […] e-mail sağlayıcıları ise Google tabalı GMail, Microsoft tabanlı Live Mail ve Yahoo‘dur. Etiketler: gmail, live mail, Mail Sağlayıcısı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.