Gmail kendisini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Az önce aldığım iletiyle “öncelikli E-Psotalar” özelliğini keşfettim. Özellikle benim gibi günde 200’den fazla mail alanlar için oldukça kullanışlı bir özellik olmuş. Kendi algoritmasıyla en çok hangi kişiden gelen mailleri okuyorsanız onları üst sıraya koyan bir yapıya sahip. Fakat normal görünümünde değil. Yani otomatik oalrk üst sıraya koyarak sizlerden bi haber olarak orada durmasını sağlamıyor bu özellik.

Gruplandırma yapmakta bu özellik. Öncelikli e-postaları üst sırada bir grup halinde Önceliki e-postalar başlığında, altında “yıldızlı e-postalar” başlığında yıldızladıklarınız en altta da diğer hepsini koyuyor. Üstelik sizin de listelemeye bazı müdahalelerde bulunmanıza da olanak veriyor.

Bence mantıklı ve kullanışlı bir sistem olmuş. Özellikle Beta aşamasından çıktıktan sonra iyi ilerlemeler kaydeden Gmail bu özelliği şu anda beta oalrak sunuyor.

Tanıtım mailini de ayrıca buraya koyuyorum. Hayırlı olsun bu yeni özelliğimiz.

_________________________________________________________________________

Öncelikli E-postalarBeta

Öncelikli E-postalar’a hoş geldiniz. En önemli iletilerinizin otomatik olarak ayrılmasını sağlayan Öncelikli E-postalar, öncelikli iletileri okumanızı ve yanıtlamanızı kolaylaştırır.

E-postalarınıza daha hızlı göz atın

sections İlk olarak &;Önemli ve Okunmamış” bölümündeki iletileri okumayı ve yanıtlamayı deneyin. İzlemek istediğiniz iletilere yıldız ekleyin ve ardından ” Diğer Her Şey” bölümüne gidin. Öncelikli E-postalar’dan ayrılırsanız, Gmail’in yan tarafında bulunan gezinme alanında, Gelen Kutusu’nun yanında bulunan bağlantıyı tıklayarak geri dönebilirsiniz.

Nasıl çalışır?

Gmail sunucuları, sizin için önemli olan iletileri bulmak için çeşitli bilgiler kullanır. Bu bilgiler en çok e-posta gönderip aldığınız ve sohbet ettiğiniz kişiler, bu etkinliklerin sıklığı ve okuduğunuz e-postalarda sık geçen anahtar kelimelerdir.

Öncelikli E-postalar’ı eğitin

Öncelikli E-postalar bir hata yaparsa Mark important Mark not important düğmelerini kullanarak bir iletiyi önemli veya önemli değil şeklinde işaretleyebilirsiniz. Öncelikli E-postalar sizin için önemli iletileri hemen öğrenir.

sections

Bitmedi…

  • Öncelikli E-postalar’ı özelleştirin: Her bölümde görüntülenen e-posta türlerini değiştirebilirsiniz (örneğin “Önemli ve Okunmamış” bölümünü değiştirerek yalnızca “Önemli” yapabilirsiniz). Bunun için bölüm başlıklarını tıklayın veya Ayarlar sayfasında Öncelikli E-postalar sekmesini seçip özelleştirebilirsiniz.
  • Önem düzeyini garanti altına almak için filtreleri kullanın: Bazı iletilerin her zaman önemli olarak işaretlendiğinden emin olmak istiyorsanız (patronunuzdan gelen e-postalar gibi) filtre oluşturabilir ve “Her zaman önemli olarak işaretle”yi seçebilirsiniz.
  • Önem düzeyine göre arama yapın: Önemli olarak işaretlenmiş olan okunmuş ve okunmamış tüm iletileri görmek istiyorsanız Gmail’de “is:important” terimini aratın.
  • Eski gelen kutunuza geri dönün: Öncelikli E-postalar’ı beğenmediyseniz, sol tarafta bulunan “Gelen Kutusu”nu tıklayabilir veya Öncelikli E-postalar’ı Gmail Ayarlar sayfasından tamamen gizleyebilirsiniz.

E-postalarınızı Öncelikli E-postalar özelliğini kullanarak yönetme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Gmail Yardım Merkezi‘ni ziyaret edin.

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.