Google Logo Chip Dergisindeki bir yazıya göre Google arama sonuçlarında döndürülen pornografik görüntüler sebebiyle dava açılmış. Bu dava sonucunda merak edilen “sansür nereye kadar uzanacak?” sorusuna da cevap bulmuş olacağız.Bugün Türkiye’de en fazla kullanılan arama motoru konumuna sahip Google kapatılırsa da büyük bir handikap oluşacaktır. Zira diğer arama motorları da bundan etkilenecektir.

Olaya bir de şu açıdan bakalım.Google arama sonuçlarında Yahoo’dan sayfalar çıkartıyor. Yahoo’da Google’dan. Bunların çıkarttığı sayfalar kural ihlali yapılan sayfalar. İkisinin de politikasına uymuyor. Sonuçta hala sayfalar arama sonuçlarında döndürülüyor.

Google engellenirse bu millet nereden arama yapacak?
Yahoo‘dan.

Yahoo farklı mı?
Hayır.

O’nu da engelledik. Neresi kaldı?
Altavista‘mı?

Orası da aynı tas aynı hamam. Galiba Türk Telekom arama hizmeti sunacak. Bunu yapmayacaksa dokunamazlar diye düşünüyorum.

Günlük milyonlarca ziyaret alan bir site kapatılabiliyor ama günlük milyonalrca arama yapılan bir site kapatılırsa internetteki bilgi akışı büyük bir darbe yer.

immortALance

Yönetici

You may also like...

3 Comments

  1. […] gibi defalarca Youtube, bir defa Google Groups kapanmıştı. Hatta Google’a Kapatma Davası adlı bir yazı da yazmıştım. sonuçta Google Groups kapandı. Ne var ki bunların dışında […]

  2. Cümle Alem Bizimle » Blog Archive » NTunnel

    […] gibi defalarca Youtube, bir defa Google Groups kapanmıştı. Hatta Google’a Kapatma Davası adlı bir yazı da yazmıştım. sonuçta Google Groups kapandı. Ne var ki bunların dışında […]

  3. neden girilmi acaba ttnet nasıl bir ttnet anamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.