Şu anda Google İnternet Reklamcılığı Programında bulunuyorum ve gelişmeleri zaman geçtikçe fırsat bulursam veya gün sonunda yazacağım.

Gün Sonu Özeti

Google İnternet Reklamı Programı düşündüğüm kadar kalabalık ve aktif bir program olarak hafızama kazındı fakatr aldığım verimi tartıştıktan sonra kendimle şöyle biz izlenime kapıldım.

İnternet Reklamcılığı Programı tamamen bir pazarlama strajesidir diye düşünüyorum. Genel oalrak bilinen şeyler konuşuldu ve ekstra bir bilgi aktarımı sağlanmadı. Sadece bir kaç örnek verildi ve bundan çıkartılacak sonuçlar kişilere göre verim getirdi. Benim düşünceme göre Google pazarlama yapmak için bizi ayağına çağırdı. Yani müşteri olarak biz Google’ın ayağına gittik.

Sorulan sorulara bakılırsa Özellikle Abdullah bey öyle bir sıkıştı ki köşeye mahvoldu. REsmen topu yanındaki kadına atarak kaçtı konudan. İllaki bir verim alındı fakat bu verim çok az miktarda.

İçerikten sonra organizasyona değinmek istiyorum. Organizasyon olarak aslında güzel bir çalışma gördüm. Şöyle ki bu sefer bilgisayarlı sistemle ve davet usülü katılımla geçen seferki gibi yığılmayı önlemiş durumdalar. Yakalıklar da iyi bir çözüm olmuş. Yemeklerdeki sandaviç boyutu artmış fakat cips, kuru pasta gibi aparatifler yoktu bu sefer. Sanırım kriz olsa gerek.

Google İnternet Reklamcılığı Programı sonucunda ben tatmin olmadığımı belirtiyor ve bir sonraki buluşmada neler olacak onu da merak ediyorum. Genel amaç Adwords öğren değil Adwords’u sat ben para kazanayım sen de kopardığını al mantığını webmasterlara işlemekti. Zaten konuşmacıların tamamına yakını Pazarlama Direktörü olarak gelmişlerdi ve birşeyler öğrenmek için gidenler pek bir öğreni edinemediler.

immortALance

Yönetici

You may also like...

5 Comments

 1. Merhaba
  bende katılımcılar arasındaydım ve hiç ama hiç tatmin olmadım. Dediğiniz çok doğru mantık “adwords sat” mantığıydı. Sorulan tüm sorular havada kaldı. İzmirden katılan arkadaş mesela, ne kadar cevap alabildi sorduğu nakliyat sorularına? Bende gelirken adwords ile ilgili bir sürü soru hazırlamıştım ama bir tanesini ble sormadım çünkü cevabını verebilecek bir muhattap göremedim. Umarım bir dahaki sefer prensiplerini değiştirirler ve adwords pazarlamaya çalışan bizlere daha faydalı olurlar.
  saygılarımla

 2. Merhabalar, bazı konularda verim alınamadı o konuda haklısınız. Özellikle Abdullah beyin sıkışıp konuyu direk yanındaki bayana atması olayın aslında ne kadar verimli olduğunu açıklıyor.Özellikle adwords konularında Konyalı bir katılımcının “Google ip olarak niğdeyi görmüyor mu?” sorusu bir nebze olsun katılımcıları gülümsetti : ) Adwords için güzel bilgiler de verilmedi değil, özellikle ihtiyacım olan konular hakkında detaylı bilgi alma fırsatım oldu.Emeği geçen herkese teşekkürler…

 3. Zaten tek soruda alt etti İzmir’li arkadaş kos koca Google’ı. Bütün foyalarını tek soruda ortaya çıkarttı ve iki konuşmacı da aynı şeyi zırvaladı. Ben hala Adwords’un kaliteli bir sistem olduğuna inanmıyorum. İşin içine para giriyor sonuçta.

 4. Merhabalar,
  Etkinlik hakkındaki izlenimlerini gayet yerin de buldum. Ben de çok verimli geçtiğine inanmıyorum. Gerçekten pazarlamaya dayalı bir gündü. Fazladan pek birşey öğrendiğimi söyleyemem.

 5. Evet dediğiniz gibi gün modeli satma günüydü. Ama şunuda belirteyim izmirli arkadaşın sorusunda; Google’nin zaten amacı müşterilei bir açık arttırmaya sokmak değilmi bence adamlar o kelimede istediğini elde etmişler. hatta tüm kelimelerde boyle rekabeti isteyeceklerdir. Cevap olarak “teklifi yukselt reklemın yukselsin” ekonomi okuyanlar bilirler enflasyon nıye artar talep artarsa artar kimse almasın bak o zaman fiyatlar artıyormu görün….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.