Google botlarının sitemize geç uğramasından veya az sayfa indexleyerek gitmesinden sürekli şikayetçi olmuşuzdur. Bu bir çok webmasterın sorunudur. Özellikle sitemiz yeni ise bu başımıza başka bir dert sunar ki bazen günde onlarca defa sitemizi ararız Google’da.

Google Webmaster Tools bu iş yaratılmış bir araç. Google Webmaster Tools Site Map’imizi alıyor ve site planına bakarak tüm sitenizi inceliyor. Google normalde daha az uğrar ve daha az sayfa gezer. Bunun sebebi ise sayfaları önce tarar sonra girer çıkar. Eşşek değil ya bu botlar. O kadar veriyi sırtlayıp gidecek. Google Webmaster Tools ‘un amacı bu yükü azaltmak. Daha hızlı indexlediğini kanıtlamış bir sistem. Ben kefilim.

Biz ona diyoruz ki ben sana sitedeki tüm sayfaları vereyim sen de daha hızlı ve daha çok indexle. Bunu da demenin yolu Google Webmaster Tools. Alan memnun satan memnun. Bunu nasıl mı yapıcaz. Bir sonraki yazımda ince ayrıntılarıyla anlatıcam.

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. […] önce Google Webmaster Tools nedir anlatmıştık. Şimdi gelelim kullanımına. Burada anlatılan yöntem sadece Joomla ve […]

  2. Herşey bedava bir girmemiz yeter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.