Gülümsemeye duyarlı fotoğraf makinasıÜnlü Japon elektronik devi Sony bir ilke daha imza atıyor ve gülümsemeyi algılayarak resminizi çeken bir fotoğraf makinesi çıkartıyor. 1 hafta sonra Japonya’da piyasaya süreceği gülümsemeye duyarlı fotoğraf makinesinin en önemli özelliği sırıttığınız an şak diye flashı patlatması.

Kamerası 8 mp ve kalabalık arasındaki istediğiniz kişiyi seçerek
kareleyebiliyorsunuz. Sony Ürün Geliştirme Bölümü Akira Tokuse, “Bu fotoğraf makinasını kullanarak insanları her güldüğünde fotoğraflayabilirsiniz. Gülümsemeye duyarlı özelliği sayesinde 8 kişi arasından seçtiğiniz bir kişiyi gülümserken resimleyebilirsiniz” dedi.

Öyle her sırıtanı çekicek mi diye gelen soruları duyabiliyorum
ama bu gülümsemeye duyarlı fotoğraf makinası öyle her gülümseyeni de çekmiyor. Gülümseme duyarlılığı ayarlanıyor ve buna göre peynirden hahahah ya kadar tüm kelimeler seçilebiliyor.

Gülümsemeye duyarlı fotoğraf makinasından sonra Sony’den bir adet de gülümsemeye duyarlı webcam istiyoruz. Aslında frikik yakalayan fotoğraf makinası da magazincilere gayet yararlı olacaktır. Sony bu işin üstesinden gelir. Şimdiden demosunu yapıp da tescilletmek lazım. Sonuçta ticaret. Haksızmıyım?

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. güzelmiş yaw ben beğendim (:

  2. ya adamlarda ne kafa var yav

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.