Uçaklarda cep telefonu kapatmak tarih oluyor. Artık internete girilebilecek, manitayla türbülans anı birebir yaşanacak ve maillere cevap verilebilecek. Evet bunlar hayal değil gerçeğin ta kendisi.

Turkcell bir yeniliğe daha imza attı ve faturalı hat kullanıcısı için ONAIR ile anlaşma yapmış. Öncelikle ONAI’den bahsedelim. ONAIR bir yaşam tarzı falan değil sadece uydu tabanlı iletişimi sunan bir operatör. Uydunun dokunamadığı nokta olduğunu farzederek Eylül ayından itibaren artık havada konuşabileceğiz.

Yapılan yazılı açıklamaya göre ONAIR’in anlaşmalı olduğu havayolu şirketlerinin uçaklarında ses ve data servislerinden yararlanarak yüksek kalitede GSM ve GPRS roaming hizmeti alacağı bildirilmiş. Turkcell faturalı hat abonelerinin, farklı GSM şebekelerine uyumlu cep telefonlarıyla hiç bir ek tanımlamaya gerek olmadan ses, SMS ve GPRS hizmetlerinden yararlanabileceği, e-posta alışverişi yapıp internetten faydalanabileceği bir gerçek artık. Turkcell durmadan çalışıyor.

ONAIR’in şuanda sadece Air France ile A318 tipi uçaklar için anlaşması varmış. Önümüzdeki günlerde yeni havayolu şirketleriyle de anlaşmalar yapacakmış. Ne diyelim hayırlı olsun.

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.