Hayatı Yakala (Reign Over Me) 2007 yılında vizyona giren bir film ve konu olarak da üniversitede oda arkadaşı olan iki kişinin yaşamını ele alıyor.

Üniversite yıllarında arkadaş olan Alan Johnson (Don Chandle) ve Charlie Fineman (Adam Sandler) yıllar sonra karşılaşırlar. Alan Diş Fakültesi’ni bitirmiş ve doktor olmuştur. İki çocuk babasıdır. Charlie ise daha ilkokuldayken anne ve babasını kaybettikten sonra okulu bitirmiş, o da doktor olmuştur fakat yıllar sonra eşini ve üç çocuğunu 12 Eylül 2001’deki ABD’deki ikiz kule saldırılarındaki uçakta kaybetmiştir. Bu da kendisinde büyük bir hasara yol açmıştır. Geçmişi hatırlamak istememektedir.

Kadrosunda Adam Sandler, Liv Tyler, Don Chadle gibi isimler barındıran Hayatı Yakala (Raging Over Me) bir dramı ve bu dramın çöküntülerini yaşayan adamın hayatının yanı sıra onun arkadaşı olan kişinin de kendinde bazı şeyleri fark etmesini sağlar. Duygusal bir psikolojiye biraz da eğlence katılmıştır. Bir ailenin değerini çok iyi anlatan bir film kişisel görüşüme göre. Bir tarafta mutlu bir aile bir tarafta ise yok olmuş bir aileden geri kalan bir enkaz parçası. İkisi çok iyi bir biçimde anlatılıyor. Bu da elimizdeki ve yaşantımızdaki ailenin değerini çok iyi anlatıyor.

IMDb’den 40.000’e yakın oylamada 10 üzerinden 7.7 puan almış bir film. Yazan ve yöneten isim ise Mike Binder. Mike Binder genellikle hem yazan hem yöneten bir yapı taşımakta. Bunu da belirttikten sonra aklınızda izlemek için bir film yoksa tavsiye edebileceğim bir film diyebilirim.

Reign Over Me (Hayatı Yakala) Fragmanı

Reign Over Me (Hayatı Yakala) Filminden Kareler

[nggallery id=29]

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. Bu adam efsunlu! Adam sendler oynarsa oynasın bir sıcaklığı var seyrettiriyor. Gerçi filmin konusu kurgusu zaten sağlam-içten bir hikayesi var. Güzel film.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.