Çoğu kişi bu soruyu soruyor. Evet buna açıklık getiriyorum. Ayrıca bu linki vererek de defalarca anlatmaktan kurtulabilirim. Bir taşla toplu katliam yapmayı planlıyorum.

Evet arkadaşlar immortALance Nedir? immortALance benim uluslararası dolaşıma kazandırdığım bir nicktir. Anlamı nedir. Adı bende saklı derler ya o biçim birşey işte ama artık adını deşifre etme vakti geldi.

Yıllar önce internet kullanmaya başladığımda kullanıla kullanıla eskiyen nicklerden kurtulmanın vakti geldiğini düşündüm. Dedim ki eğer başarılı olmak istiyorsan öncelikle benzersiz sıfatlara sahip olacaksın. Unique bir nick bulmak istedim. Düşünme dönemi başlamıştı.

Yaklaşık bir kaç gün düşündüm. O dönemler Evanescense – My immortal şarkısı dilimdeydi. Büyük insna ölümsüzleşir dedim ve immortal dedim ama piyasada elini sallasan immortal’a çarpıyor. Buna bir kaç takı eklemek gerek diye düşündüm. Olmaz böyle türet Emre! Sonra hatırlamadığım birkaç varyasyondan sonra immortALance aklıma geldi. Nasıl geldi söyliyeyim. İ.E.T.T otobüsünden inip ötekine yetişmek için koşarken.

Anlamsal oalrak hiçbir dilde bir karşılığı yok ama ben ekselansa benzettim. Ölümsüz Efendi gibi bir şey çıktı yani piyasaya. Nick dediğin böyle olmalı dedim. Aradım Google da ve sonuçla karşılaşamadım. İşte buydu.

Ortada bir takım işlemler vardı. Hesap almak. Arkadaşlar bütün genel sistemlere bu nick’i kaydettirdim. Google, Yahoo, Hotmail falan da filan ki başkaları kullanamasın. Telif hakkı böyle alınıyor maalesef internette. Daha sonra bir kaç yerli yabancı arkadaş kullanma zahmetinde bulundu ama hiçbir hesap alamıyınca, kendilerine maledemeyince bırakmak zorunda kaldılar. Neye yarar ki e-mail adresi alamadıktan, domaini alamadıktan, sağa sola üye olamadıktan sonra. Ancak google sonuçlarımı arttırırlar. İşte böylece bir oluşumun temelleri atılmış oldu. Ahanda yazdım işte immortALance ne demek.

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.