Yaklaşık olarak 1,5 yıldır burada yazıyorum ve geliştirmeye devam ediyorum. Peki yazdıklarımı insanlar anlıyorlar mı? Elbette anlıyorlardır fakat ülkemizdeki internet kullanıcısı yaş grubu oldukça düşmüş durumda ve bu küçük yaş grubu insanların bazı kelimelerin anlamlarını bilmemeleri gayet normal bir durum ki ben bile bazı yazılanları anlamıyorum. Bunun sebebi ise okuduğum bazı kelimelerin anlamlarını tam olarak bilmediğimden. İşte bu sebeple bloguma yeni bir kategori açıyorum. Kategorimin yeni ismi immortanica.

Bu yeni kategorimle amaçladığım yukarıda da dediğim gibi Türkçe içerisinde fazlaca kullanılmayan ve anlamları zorlu olan veya teknik alanlarda kullanılan kelimelerin açıklamalarını yazarak okuyucuların okuduğunda akıllarında soru işareti bırakmayacak bir sistem oluşturabilmek.

Bu sistemin yararları kadar bazı zorlukları da olmayacak değil. Mesela yazılarımı RSS ile takip edenlere fazladan gönderim yapılacak. Her yazıda peşine kelime açıklamaları içeren bir kaç yazı daha gönderilecek. Maalesef bunun önüne geçecek sistemi kurmak için yeni bir blog daha kurmam gerekecek. Bunu yapabilirdim fakat getireceği ek yük sebebiyle şu anlık bu kategori altında yayınlamayı uygun gördüm. Bunun sebebi başka bir blogdan kaçınmak değil aslında RSS ile kelime anlamlarının da gönderilmesini sağlayabilmek. Eh artık kelimelerin anlamlarını bilen kullanıcalar da buna biraz katlanmak zorunda olacaklar. Bu durum için kendilerinden özür diliyor ve immortanica’nın vatana millete hayırlı olmasını diliyorum.

immortanica’nın ne anlama geldiği ise şöyle açıklanabilir. Brittanica’dan gelmektedir… Bu sistem için mevcut öneri ve eleştirilerinizi bekleyeceğim… İyi okumalar…

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.