İnploid.Com LogoGünümüzde soru-cevap siteleri revaçtayken bunlara köklü bir Türk projesi daha ekleniyor. İnploid bu alanda gerçekten iddialı şekilde geliyor.

Sormak istediğiniz bir soruya diğer kullanıcıların cevap vermesiyle işleyen bir sistem. Şöyle ki “Ankara’da en güzel yemek nerede yenilir?” diye soruduğunuzda profilinde Anakra kelimesini anahtar kelime olarak tanımlayan kişiye görünmekte bu soru ve size cevabını verebilmektedir. Ya da bir makale girebilmektesiniz aynı şekilde. Bir diğer özelliği ise kişilerin meslek gruplarına göre ayrılması. Bu da konusunda uzman kişilere ulaşabilme şansınızı daha da arttırmakta.  Mesela Yatak almak istiyorsunuz. Bir yatakçı bulabilirsiniz. Ya da tarih öğrencisinden Tarih hakkında fikir alabilirsiniz. Her soruya tek bir cevap hakkınız olması ise konuyu makaraya sarmaların önüne geçiyor. Daha sonra sorunuzu düzenleyebiliyorsunuz. 5 Farklı yatırımcıyı bir araya toplayabildikleri için de fikir sahipleri olan Serkan Köse & Hakan Köse için de gerçekten tebriği hak ettiklerini düşünüyorum.

Quara benzeri bir site olsa da İnploid’in beta sürümü 20092da yani 2010 yılında yayına başlayan Quara’dan daha önce hayata geçmiş bir proje. Tek sorun maddi sıkıntıların daha yeni aşılmış olması da denilebilir. Bir süreç bekliyor İnploid’i. Serkan ve Hakan Köse şuanda daha akıllarındakinin %30’luk bir dilimini hayata geçirdiklerini söylüyorlar.

Umarım bir Türk projesi olarak oldukça etkili ve başarılı bir yapıya kavuşabilir. Yarım kalan projelerden olmazlar. Biz de desteğimizi vermek istiyoruz.

immortALance

Yönetici

You may also like...

1 Comment

  1. inploid candır, beynizi kemiren sorula hem eğlenceli hemde doğru ve güncel cevaplar bulableceğini yeni bilgi kaynağınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.