Bir internet sitesi ramazan boyunca çeşitli büyük İslam zatlarının türbelerini online olarak gösterecekmiş. Ayrıca bununla da yetinmeyip de Fatiha okuyanlar gönder butonuna basarak bi güzel okudukları fatihaları da gönderebileceklermiş.

Kullanıma yeni açılan siteye girildiğinde sizi karşılayan yazı da bir hayli ilginç. İşte Karşılama:

” ONLİNE KABİR ZİYARETİ.

VELİLERE VE VEFATETMİŞ OLAN YAKINLARINIZA FATİHA GÖNDERMEK HAYIRDUADA BULUNMAK DİNİMİZCE TAVSİYE EDİLMİŞTİR.HATTA KABİR BAŞINDA SELAM VERİLİRSE SELAMI ALDIKLARI DAHİ BİLDİRİLMİŞTİR

UZAK MESAFELERDE BULUNAN,VELİ VE BÜYÜK ZATLARIN TÜRBELİRİNİ ZİYARET ETME İMKANI OLMAYAN KARDEŞLERİMİZE HİZMET İÇİN HAZIRLANMIŞTIR.”

Daha sonra sol tarafta türblerin listesi var.

 • Oruçbaba
 • Eyüp Sultan
 • Telli Baba
 • Merkez Efendi
 • Tezveren Dede
 • Esad Coşan

Sitede sadece türbelerin tanıtımı yapılmıyor; hangi konular için ziyaret edileceğine de değiniliyor. Örneğin Oruçbaba’nın hangi günde ziyaret edilmesi gerektiği ya da Tezveren Dede’den ne isteneceği anlatılıyor. Gayet açıklayıcı olmuş. Tüm bunlara rağmen gayet amatörce ve salakça bir site durumunda bulunan insanların duygularını suistimal ediyor gibi geldi bana. Şu reklam meseleleri işte. Bence siz açın ellerinizi bir fatiha okuyun sonra gönderin istediğiniz ölmüşe. Yani böyle bir zırvalığa gerek yok.

Bu zırvalığı neden anlattın derseniz eğer insanlarımız bazen çok saf olabiliyor. Ondan anlattım. Mesela nazar duasını 8 kişiye göndermeyince başına işler geleceğine inanıyor. Haksız olduğum bir nokta varsa söyleyin hatamı düzeltmeye çalışayım ama sen haklısın yerden göğe kadar da derseniz, sizin için.

immortALance

Yönetici

You may also like...

3 Comments

 1. inanıp gerçekten “fatiha gönderme” amaçlı bu siteye giren insanlar var mı acaba…
  girenlerinlerin çoğu dalgasına giriyodur heralde… yani en azından öyle olmasını umuyorum…
  (:

 2. yani Yok Artık… daha da neler demekten başka bişey bulamıyorum… ayrıyetten bu siteyi yapanlar acaba éşöyle bi site yapsak fatiha gönderen olur mu ?” diye merak edip yapmış olsa gerek…
  yani bence :))

 3. İlk açılış oalrak ilk 1 ay bedeva daha sonra 3 tane bi milyon. 12 tane gönderene 3 tane de bedava. :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.