İtü Robottoİtü Robot Olimpiyatları, üniversitelerin teknolojik ve bilimsel alanda öğrencileri teşvik eden organizasyonlarından birisi. Güneş enerjisi ile çalışan arabalarla yapılan yarışlar gibi bir şey.

İtü Kontrol ve Otomasyon Kulübü bu yıl bir yarışma düzenliyor. 1-3 Mayıs 2008 tarihleri arasında İtü Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan ” İtü Robot Olimpiyatı” genel olarak düşünen ve üreten genç beyünleri bir araya toplamayı amaçlıyor.

Burada sadece Robotlar yarışmayacak. Ayrıca bu konuda uluslararası başarısı olan akademisyenlerin konferans ve seminerleriyle birlikte, öğrenci ve endüstri temsilcilerinin sergileri de olacak.

Türkiye’nin Robotik gücünü arttırmayı amaçlayan yarışma; “mini sumo”, “çizgi izleyen”, “süpürge”, “yangın söndüren”, “silindir taşıma”, “serbest kategori” ve “kendini dengeleyen robot” kategorilerinde düzenlenecek ve başvuru tarihi ise 11 şubat – 13 nisan.

İtü Bu alanda da bir adım öne çıkarak tekrar kalitesini ve duyarlılığını gösterdi. Ülkemizin Robot Olimpayatları türü organizasyonlara ihtiyacı var ve bunları devlet üniversitelerinin yapması ise işi güzelleştiren bir taraf. Umarım önümüzdeki yıllarda daha farklı alanlarda, öğrencilerin gelişimine, üretimine destek çoğalır ve düşünen, üreten bireyler kendilerini gösterme fırsatı bulurlar.

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.