Malumunuz ki internet günümüzde artık çığır aşmış durumda ve buna bağlı oalrak alışverişte de büyük bir paya doğru ilerlemekte. Artık sistemler internet ile doğrudan alakalı. Bankalar, bakkal, çakkal hepsi internet üzerinde. Bu beraberinde güvenlik sorunları da getiriyor. İşte bunun için Japonya İletişim Bakanı, yeni bir araştırma başlattıklarını, amaçlarının interneti daha güvenilir kılmak ve daha az enerji harcayacak bir network (ağ) teknolojisi kullanarak yenileştirmek olduğunu açıkladı.

Teknoloji konusunda rekabet içinde kalmaları gerekiyormuş ve bunun için böylebir icada gerek duyduklarını söylemiş. Ayrıca 2020 yılında internet
limitini dolduruyormuş.

Bilim adamları da aynı fikirdeymişler. İnternetle birlikte varolacak yeni bir teknoloji gerekiyormuş. Bu araştırma aslında bir tek Japonya’da değil Avrupa ve ABD’de de sürüyor. Özellikle ABD araştırmasının 10-15 yıldan önce dişe dokunurluğu olmayacak deniliyor.

İp adreslerinin bittiği, çoluğun çocuğun hacker olduğu bu devirde aslında mantığın değişmesi önemli bence. Düşünsenize herkes internetin inceliğini tam bilemicek. Bu da zararlı konulardan bizi uzaklaştırıcak. Ben hackerlar yok olacak demiyorum. Sadece sistem yapısı biraz değişeceğinden çocuklarımız küçük yaşta banka hesapları boşaltma hayaliyle yanıp tutuşmayacak. Çünkü bunu yapma bilgisi ellerine şimdiki gibi kolay geçmeyecek. Kaynak sayısı düşecek. Benim fikrim bu. Yanlış bir düşünce mi? Bence gayet yararlı olucak. Sizce?

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. Yaa zaten daha tam sökememiştim ben bu sistemi.
    Bir de yenisi mi gelecek. (cswh)

  2. valla nasıl diyeyim bu japonlardan herşey beklenir bizim türkler kadınların peşinden japonlar ilmmin peşinden gidiyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.