Kalıpçı İş İlanıUzun süredir ne yazı yazıyor ne de sesim soluğum çıkıyordu. İnternete uzaktan bakıyordum. Artık hem daha uzak hem daha yakınım diyebilirim. Bunun sebebi de artık bir kalıpçı atölyesinde çırak olarak  işbaşı yapmış olmam.

Lise’de Gemi Makineleri’ni bitirdikten sonra Üniversite’de ise Makine bölümünü bitirmek üzereyim. İki dersten okulumun uzamasıyla ben de iş aramalarına koyuldum. İnternet falan derken bulamadım iş ve kalktım Ümraniye’ye İMES’e gittim ve kalıpçı kalıpçı dolaştım.

Kalıpçılıkla uğraşmak istiyorumdum fakat öğrenme süresi biraz uzun olduğundan dolayı biraz çekimserdim ve daha önceye ait hiçbir tecriübem olmadığından dolayı da çıark olarak işe başlayacaktım. Benim için ilk iş günüm sonunda da anladığım gibi kullanılan tezgahları öğrenmek hiç zor olmadı. Zira talaşlı imalat sektörüne elimin yatkın olması, biraz pratikte ve teoride zaten bilfiğim için temel olarak işi öğrenmem sadece bir günümü aldı ve iş inceliklere kaldı. Eminim ki bu dönemi kolayca atlattıktan sonra daha iyi bir konumda çalışmaya başlayacağım.

Ayrıca AutoCAd ve SolidWorks gibi programları da yine temelde bildiğim için kalıpları iyice tanıdıktan sonra tasarımlarına da başlayacağım. Bu da bana eminim büyük bir artı katacaktır. Şu anda Üniversite mezunu, ilk yardım, ileri yangın, hidrolik-pnömatik gibi bir çok sertifikaya sahip bir çırak olarak karşınızdayım. :)

İlk izlenimime göre küçük atölyemizde keyifli günlerin beni beklediğini düşünüyorum. İnşallah sonumuz hayır olur. Ayrıca bu sektörde çalışan okurlarım da varsa benimle tecribelerini paylaşırlarsa çok daha sevinirim. Hem sitemizin diğer okuyucularının da bilgilenmesini sağlamış olurlar…

Kalıp sektörüne yeni bir akım getirmek üzere hoşçakalın. :))

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. öyle bişeyi sakın yapmayın ççççççççç oooooooooo kkkkkkkkkkkkk ayıp

  2. yaptığınız ayıp canlarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.