Kasımda Aşk Başkadır Cover ve Afişi1968 yılında gösterime giren Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November) filmi 11 Mayıs 2001 yılında günümüze uyarlanarak tekrar çekilmiştir.

Keanu Reeves’in ve Charlize Theron‘un baş rollerini paylaştığı bu filmle tanışmam film gösterime girdikten tam 3 sene sonra olmuştur. Filmi alıp izledikten sonra kasımda aşkın farklı olabileceğini düşünenler arasında olacağınızdan şüphem yok.

Filmin başlıca konusuna gelecek olursak; Nelson Moss (Keanu Reeves) ve Sara Deever (Charlize Theron) ‘ın sıkıntılı geçen motor araçları sınavından başka hiçbir ortak yönleri yoktur. Sara Deever, her ay evini ve kalbini sorunlu bir adamla paylaşır, çekici bir karakter olan Sara evini paylaştığı adamların iyi huylarını ortaya çıkaran bir yapıya sahiptir. Nelson Moss ise kâr-zarar ve işten başka bir şey düşünmeyen iş kolik bir adamdır.

Sara, Nelson ‘a 1 ay boyunca (Kasım ayı boyunca) birlikte yaşamayı teklif eder. Sıra dışı yöntemleriyle onu 1 ay boyunca iş hayatından uzak tutmaya çalışır . Nelson teklifi kabul eder ve birlikte yaşamaya başlarlar . Bağ yoktur bu 1 aylık süreçte ve baskı da yoktur. Ama Sara ve Nelson birbirlerine aşık olurlar. Sara ilk kez aşık olmuştur ve aynı zamanda da kanserdir. Bunu Nelson ‘dan saklamaktadır. Nelson Saranın kanser olduğunu öğrendiğinde ise onu bırakmak istemez. Fakat Sara, Nelsonu çoktan bırakmıştır…

Keanu Reeves ve Charlize Theron’un baş rollerini oynadığı Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November) bir çok eleştirmenden kötü notlar almıştır. Ayını şekilde de Oscar Ödülleri’nin zıttı olan Altın Ahududu Ödülleri için de En Kötü Uyarlama, En Kötü Aktör ve En kötü Aktris dallarında aday gösterilmiştir. IMDb’de ise 21.000 oy ile 6/10 puan almayı başarabilmiştir. Yönet koltuğunda oturan Pat O’Connor ise bu alanda biraz tanınmamış isimlerden. Fifa 2006 Dünya Kupası Resmi Tanıtım Filmi’ni hazırlayan isimdir aynı zamanda da. Toplam süre ise Almanyada 115, diğer yerlerde ise 119 Dakikadır.

[nggallery id=24]

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.