Key Ödemeleri yaklaşık olarak 6 milyon vatandaşı ilgilendirdiği için genel konu tarzıma hitap etmese de bu konuyu yazmak istedim. İllaki bir okuyucumuzun işine yarayacaktır ki bu bile yeterlidir bizim için.

İlk ödemeleri alamayanları ferahlandıran bu habere göre ikinci key ödemeleri için listeler belli oldu ve Emlak Bankası’na gönderildi. Emlak Bankası key ödemeleri listesi üzerinde incelemeler yapacak ve bu da 1.5-2 ay kadar sürecek diye tahmin ediliyor. Konut Edindirme Yardımı projesi kapsamında yapıalcak ödemeler için ise Ağustos ayı sonu Ramazan Ayı başlangıcı olması için çalışılıyor. En azından yetkililer öyle söylüyor.

Key ödemeleri hesaplama sürecine gelince de; tasfiye halindeki Emlak Bankası tarafından alacak verecek hesabı yapıldıktan sonra listeler yayınlanması amacıyla Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na gönderilecek. Bunun ardından ise listeler yayınlanarak yukarıda da belirttiğim tarihlerde ödeme gerçekleştirilmeye çalışılacak.

immortALance

Yönetici

You may also like...

3 Comments

  1. insanın ömrü biter.. Ne kadar çok kişi buradan gelecek paraya umut bağlıyordur kim bilir..Benim bu konuyla ilgim yok, ama yazıyı okuyunca bu kişilerin yerinde olmak istemezdim dedim yani..

  2. verecekleri üç beş kuruş para onuda burnumuzdan getiriyorlar bu işe bir anlam veremedim

  3. abdulvahap güneş

    inşallah nemalabndırılp verilir eğer bizim devlete borcumuz olsa kurşuna kadar faiziyle alır ama biz alacaklı olduğumuz zaman devlet bir türlü vermez hakkımızı nasıl bir adalatse anlamış değiliz inşallah bir gün düzelir bu durumlarda ramazan bayramından önceverirler hakkımızı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.