Komşum Wagner Tiyatro Oyunu AfişiCRT  SBlaise Tiyatro Topluluğu, Yakup Almelek’in  Komşum Wagner  adlı oyunun dünya prömiyeri 20 Şubat 2014 tarihinde Paris’te Pavillon Carré de Baudouin’da  gerçekleşecek.

Yakup Almalek’in yazdığı Komşum Wagner adlı oyunu özgün bir yaklaşımla rejisör, eğitmen, oyun yazarı Ali İhsan Kaleci ve dramaturg Erica Letailluer tarafından sahneye aktarılmakta, CRT SBlaise oyuncularından Philippe Dov Cohen, Martin Vaughan-Lewis ve Erica Letailluer tarafından canlandıralacaktır.

Bu özel gecesinin açılış konuşmasını İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen tarafından yapılacaktır. Abdurrahman Şen’in sunumu, İstanbul Şehir Tiyatrolarının André Antoine tarafından kuruluşunun 100. yılı ve İstanbul Şehir Tiyatrolarının gelişim sürecini içermektedir.

200. Wagner yılı ve Komşum Wagner

Yakup Almelek’in “Komşum Wagner” adlı oyun teması ayrımcılık ve ırkçılıktır. Amerika’ya giden genç bir Türkiyeli Yahudi öğrencinin ev ararken ırkçı bir ev sahibi ve antisemit bir oda arkadaşı tarafından, Wagner müziği eşliğinde uğradığı akıl almaz baskı konu edilir.

Crt SBlaise Topluluğu, disiplinler ve  kültürler  arası yaklaşım ve kendine özgü estetik anlayışıyla oyunu seyirciyle buluşturacaktır.

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.