Korkuyorum Anne AfişKorkuyorum Anne ! Tut elimden. Sağ elin başımın altında olsun, sol elin belimi sarsın. Her insanın içinde bir korku vardır. Cebi korkularıyla doludur. Korkularından sıyrılmanın yolu; derin bir nefes almak ve vermek. Burundan al, ağızdan ver. Evet aynen böyle.

Korkuyorum Anne filmi tam olarak bu noktaya işaret ediyor. İnsanlar ve korkuları. Kiminin sevdiğini açıklamasının, kiminin sünnet, kiminin askerlik. İnsanın zayıf yanıdır korkusu ve annesine sığınır Korkuyorum Anne nidaları ile sadece annesine.

Film Ali’nin hafızasını kaybetmesi ile başlar. Ali taksicilik yapan, babası tarafından büyütülmüş birisidir. Filmde kadro sınırlıdır ve aynı kişiler daima bir aradadır. Terzi, oğlu, kapıcı ailesi, Ali ve babası, terzi kalfası ve üniversiteye girmeye çalışan bir jimnastikçi kız.

Film tamamen korkular üzerine dönmekte. Yendikleri ve yenildikleri korkularını tamamen gözler önüne serer insanlar. Mesela kapıcının karısı camdayken korkmaz fakat terzi kalfası İpek çocuğunu aldırmaktan çok korkar. Bu kişilerin hepsi birden depremden korkar.

Reha Erdem tarafından çekilen filmi, Reha Erdem Nilüfer Güngörmüş ile birlikte yazmış. 90 dakika olan film 2005 yılında çekilerek 2006 yılının ilk çeyreğinde vizyona girmişti. Bir çok da ödül sahibi olan Korkuyorum Anne Türk sinemasında önemli yer edindi.

Filmi daha fazla anlatamıyorum çünkü anlatması zor bir film. İzlemek gerekir daha çok.

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. Seyretmek isterdim ama zamanım yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.