Danny Ocean ( George Clooney )hapishaneden erken tahliye olur ve onbir kişinin daha hayatı değişir. Kazanmanın en kolay yolu kumar oynamak mıdır yoksa kumarhaneyi soymak mıdır?

Ocean’s Eleven ( 11) yani Danny Ocean’ın onbir adamı 2001 yılında Los Angeles’ın en görkemli kumarhanelerinden birisini soymaya karar verir. Birbirinden farklı alanlarda uzmanlaşmış adamlardan kurulu bir ekip oluşturulur ve mesai başlar.

Danny Ocean ve ekibi toplam üç soygun gerçekleştirir. Bunu da üç ayrı filmde anlatmışlar ve ekibe her seferinde bir kişi daha katılmıştır. Filmin çekiciliği bana göre kadrosunda gizli. Danny Ocean yani George Clooney‘nin başını çektiği grupta ki grupta aslında herkes önemli sadece disipline den taraf O’dur Brad Pitt daha çok üyelerle ilgilenen kişidir. Julia Roberts, Catherine Zeta-Jones da yer almakta. Fakat bayan karakterleri çok da uzun görmek mümkün değil. Özellikle Ocean’s 13 de konu onlarla ilgili değil.

2004 yılında vizyona giren Ocean’s Twelwe‘de (12) kadroya Julia Roberts katılıyor. Diğer filmden de tanıdığımız bir sima olarak O’nu da kadroda görüyoruz. Ayrıca bu bölümde Catherine Zeta-Jones da kadroya dahil oluyor. Bir polis olarak. Amaç soydukları kumarhanein sahibinin ( Andy Garcia ) onları yakalayarak paralarını geri istemsi ve bunun için de bir soygunun yapılması gerekmesidir. Zira kısa sürede çoğu parayı yemiş bitirmiştir. Sadece bir miktarı kalmıştır ve üstü tamamlanmalıdır.

2007 yılına geldiğimizde Ocean’s Thirteen (13) başlıyor. Mesele kadrodan birisinin bir kumarhaneye ortak olurken ortağı tarafından kazıklanarak kalp krizi geçirmesiyle intikam alınmaya çalışacaktır. Bu defaki organize bir kazık atma eylemidir soygundan daha çok. Julia Robrts ve Catherine Zeta-Jones bu bölümde hiç görünmezken soyulacak kumarhanenin sahibi olarak bir başka isim karşımıza çıkıyor. Bu isim Al Pacino.

Gördüğünüz gibi kadro muhteşem olunca oyuncuların performansını konuşmaya hiç gerek yok. Bir çok defa işlenmiş olan bir konuyu espirili bir şekilde önümüze serebilmişler. Film fazla germese de çok hoş vakitler yaşatabiliyor. Oyuncuların karakterleri filmi eğlenceli hale getirmeyi başarmış.

immortALance

Yönetici

You may also like...

3 Comments

  1. […] hatırlayacağımız Marion Cotillard ve yine aynı filmin yanı sıra The Bourne Ultimatum ve Ocean’s Twelve filminden hatırlayacağımız Albert Finney,  Harry Potter serisindeki Bellatrix Lestrange […]

  2. […] Gördüğünüz üzere kadro oldukça sağlam ve gösterişli. Andy Garcia’yı ise Oceans Thirteen filminden kumarhaneci olarak […]

  3. […] Ocean’s Eleven, Twelve ve Thirteen serilerinde de oynayan Matt Damon. Bu oyuncu burada da kendini göstermiş. Filmde yakın […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.