Kutsal Damacana AfişKutsal Damacana AfişConstantine filmini sizlere anlatmıştım. an itibari ile de Kutsal Damacana filmini izledim.Kutsal Damacana, Constantine filminin Türk versiyonu diyebiliriz. Buradaki Türk versiyonu, Glasyatör’ün Elazığ versiyonu gibi değil tabiiki. Aynı konunun farklı şekilde yorumlanmışı. Şafak Sezer, Ersin Korkut ve Eyşan Özhim’in başrollerini paylaştığı film, Türk Komedi sektöründe bir yenilik daha yaratmış durumda. 2007 sonu vizyona giren filmin konusu da hayli güzel.

Boş gezenin boş kalfası Fikret ( Şafak Sezer ), Oto Yıkamacı kalfası Asım ( Ersin Korkut ) ile yakın arkadaş, ab-kardeş gibiler. Fikret eski bir denizcidir. Fikret, teknelerde, kilisede yatar kalkar. Asım ise oto-yıkama dükkanında. Deniz ( Eyşan Özhim ) ise içine şeytan giren Selen’in ablasıdır ve kardeşini kurtarmak istemektedir.

Hacı-Hoca’dan sonra papaz büyüsüdür diye kiliseye gelirler fakat kapıyı, papazın odasında kaçak kalan Fikret açar. Olay ondaa sonra başlar. Paranın kokusunu alan Fikret, Asım’ı da yanına alarak gider Deniz Hanım’ın evine. Oradaki rahatı görünce de geri dönmek istemez ve Selen’in içindeki şeytan ile ilginç ve bir o kadar da komik yaşama başlar. Olaylar ise bundan sonra gelişirler.

Filmde argolar yerinde ve güzel kullanılmış. Şafak Sezer ise kalitesini bambaşka göstermiş. Efektler Türk Teknolojisine yakışmış durumda ve sıkıcı hayatın bunalımlarından kurtularak gülmek isteyen herkese tavsiyemdir. Çok uzun zaman sonra, gülmekten gözlerimi bile yaşarttı film.

Kutsal Damacana Fragman

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.