Fransız sinemasının büyük oyuncularından bir tanesi de benim gözümde Marion Cotillard‘dır. İlk tanışmam İyi Bir Yıl’da (A Good Year) Russell Crowe ile beraber oynadığı güzel oyunculuğuyla gerçekleşmiştir. Peşinden Büyük Balık – (Big Fish) ile hafif bir buluşmanın ardından Public Enemies – Halk Düşmanları‘nda Johnny Deep ile aksiyonu, Cesaretin Var Mı Aşka?’da  (Jeux D’enfants) Guillaume Canet ile de fırtınalı romantizmi yaşamıştırım kendisiyle.

Bugün Cnn Turk sitesinde gündeme bakarken kendisi ile ilgili haberi görünce girdim okudum ve talihsiz bir kaza geçirdiğini öğrendim fakat bu başına gelen en tatlı kazalardan birisi olsa gerek. Oyunculuğu ve güzelliğiyle kendisine benim gibi binlerce kişiyi hayran bırakan Marion Cotillard Fransız “Kaldırım Serçesi“, şarkıcı Edith Piaf‘ı (1915-1963) canlandırdığı “La vie en rose” filmindeki oyun gücüyle Fransa’nın “Sanat-Edebiyat Şövalye Nişanı“nı alırken bir nişanı veren Kültür Bakanı Mitterrand nişanı Cotillard’ın göğsüne takarken madalya iğnesin, oyuncunun göğsüne kazayla hafiften bir batırmış. Marion Cotillard bu şarkıcının ekmeğini çok yemiş bir oyuncu aslında. 2007’de de yine Piaf’ın hayatını oynadığı “La Mome” filmiyle Oscar Akademi Ödülü’nün yanı sıra ABD’de verilen Altın Küre Ödülü’nü kazanmıştı.

Kısa zaman içerisinde de inşallah bu filmleri de izleyerek sizlere sunmaya planlamıyor değilim. Sıradaki filmlerimiz bu filmler olsun ve arşivimizdeki Marion Cotillard filmlerinin sayısı da artsın. Bakalım bu filmleri ödüle benim gözümde layık mı?

Bütün Marion Cotillard’ın Tüm Filmleri

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.