Medusa Darbesi ( The Bourne Supremacy ), Geçmişi Olmayan Adam‘dan sonra gelen ikinci Jason Bourne projesi. Yine Robert Ludlum’un kitabından esinlenerek hazırlanan 2004 Amerikan, alman ortak yapımı 108 dakikalım filmde nefesiniz hiç yavaşlamayacak. Başladığı ilk sahneden son sahneye kadar ayarlı bir tempo mevcut. Entrikalar falan durmuyor yani.

Bu filmde de Jason Bourne’un ( Matt Damon ) kimliğini arayışını izliyoruz ve bu sefer film Hindistan’da başlıyor. Bourne rahatsız edildiğinde ve özellikle sevgilisi öldürüldüğünde çok sinirleniyor ve ayrıca kalmış olduğu bir komployu çözmek zorunda da kalıyor. İlk film gibi bu film de imdb‘den 7.7 puan almış durumda.

Medusa Darbesi devam filmi niteliğini taşıyor ve kurgu olarak ilk filmi kadar güzel. Belki daha da güzel diyebilirim. Film Berlin, Goa, NewYork ve Moskova’da geçiyor. Bourne film boyunca kendini eskiye dair birşeyler hatırlamak için zorluyor da zorluyor ve parçaları da bir araya getirmeye çalışıyor. Yine farklı farklı dillerde konuştuğunu ve çevikliğini de görebileceğiniz bir Jason Bourne Projesi. 108 dakikanın nasıl geçtiğini bizzat anlamadım.

Robert Ladlum’un novellasından uyarlanan filmi uyarlayan isim Tony Gilroy ve yöneten ise Paul Greengrass

Daha önceden de dediğim gibi 2010 yılında serinin 4. filmi vizyona girecek diye duyurulmuştu fakat daha ismi açıklanmamıştı. Belki 4. kitap varsa onun ismini koyarlar. Bir sonraki Son Ultimatom filminde görüşmek üzere…

immortALance

Yönetici

You may also like...

3 Comments

  1. […] üstlendiği filmi ise yazan ve yöneten isim Geçmişi Olmayan Adam ( The Bourne Identity ), Medusa Darbesi ( The Bourne Supremacy) ve Son Ültimatom ( The Bourne Ultimatum) üçlemesinin de yazarlarından olan Tony […]

  2. süper ötesi bir film yapmışlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.