N11 Logo
N11 Konuma Özel Teslimat

Günümüzde oldukça gelişen ve önümüzdeki dönemde perakende zincirinde mağazacılıktan daha çok ciro çekeceği ön görülen E-Ticaret pazarının en önemli aktörlerinden birisi olan N11 yeni özelliğini hayata geçirdi. N11 Konuma Özel Teslimat adını verdiği özelliği ile satıcıların ürünlerini kendisi teslim etmesinin önünü açarak bir E-Ticaret’te kargo bazlı yaşanan bir çok sorunun önüne geçti.

Bilindiği üzere maliyetlerin aşırı artması ve rekabete dayalı kârlılığın çok fazla düşmesi sonucunda kargo şirketleri maliyetleri kısma konusunda birbirleriyle yarışır oldular. Bu da en çok kurye istihdamı dalında kendisini göstermekte. Sonucunda da hız odaklı yaklaşımı engellemekte. Büyük ebatlı ürünlerde kata çıkarma hizmeti verilmemesi, kargonun geç ve hasarlı gelmesi gibi sorunların önüne geçmek amaçlı denenen bu sistem hayata geçirildi. 

Konuma Özel Teslimat ile artık müşteriler bir çok hizmete daha kaliteli ulaşabilecekler. Satıcılar Konuma Özel Teslimat hizmeti ile artık yatak, baza, modüler mobilya, beyaz eşya gibi ağır ve hacimleri ürünleri montaj dahil ve kata teslim olarak gönderecekler. Böylelikle alıcı için fiyatın yanında mağazalar ile aynı hizmeti alma imkanı da doğacak. Ayrıca kargo kaynaklı problemlerin de önüne geçilerek müşteri memnuniyetinin artmasının yanında satıcının kargo maliyeti ve hasar maliyetinin de azalması sonucunda müşteriye ürünleri daha uygun fiyatlı sunma avantajı da yakalayacak.

Bu hizmet hayata geçtikten sonra yaygınlaşması halinde fiziksel satıcılar sadece bir ofisten al sat yaparak stoksuz satış yapan e-ticaret odaklı firmalar için elbette iyi olmayacak. Sadece fiyat odaklı değil aynı zamanda hizmet odaklı bir yaklaşım ile en azından kullanıcının iline teslimat yapan bir firmaya bir miktar daha fazla ödeme yapmak bile kullanıcının tercihi olabilecek.

Şimdi bir örnek verelim. Bir adet yatak, baza ve başlık alacaksınız. Bunu normal kargo ile birlikte aldığınızda ürün kargolandıktan sonra özensiz taşıma, kapı önü teslimat, self montaj sorunu gibi sorunlarla karşılaşılabilmekte. Fakat Konuma Özel Teslimat yapan bir firmadan aldığınızda ise firma ekstra ücret ödemeden hatta kargo maliyeti olmadığından dolayı daha da indirip yaparak ürünü size itina ile getiriyor, odanıza çıakrtıp kuruyor ve nereye atacağım sorunsalı yaşadığınız eski ürünlerinizi de makul bir ücret karşılığı ya da tamamen ücretsiz olarak alıp götürüyor.

Şu anda bu hizmeti mobilya alanında en etkili ve geniş bölgede sunan tek firma Visco Yatak Merkezi fakat ilerleyen süreçte sayısının daha da artacağını tahmin ediyorum. N11 Visco Yatak Merkezi Mağazası.

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.