Mahsuz Kırmızıgül; Güneşi Gördüm ve Beyaz Melek’den sonra Mustafa Sandal ile beraber çekmeyi planladıkları ama bir türlü hayata geçiremedikleri New York’ta Beş Minare adlı filmin çekimine başladı.

Ney York’ta Beş Minare Mahsun Kırmıgül tarafından yapılan üçüncü film olacak. Daha önce İzlenen Güneşi Gördüm ve Beyaz Melek doğu halkını ve Doğu’yu bizlere sunarken bu sefer polisiye bir konuyla karşımıza çıkıyor ve FBI tarafından yakalanan Türk kaçakçıyı almaya New York Eyaleti’ne gidiyorlar. Adamı ellerinden kaçırınca da intihar etmek için New York sembolü olan Empire State ( Özgürlük Anıtı )’in tepesine çıkıyorlar. O noktada Mahsun patlatıyor türküyü ” New York’ta Beş Minare” diye ve film başlıyor.

Senaryo hakkında fikir sahibi sadece 5 kişi mevcuttu Ocak aylarında. Diğer kimsenin senaryodan haberi yoktu. Oyuncu kadrosu ise Beren Saat, Yıldız Kanter gibi isimlerin olacağı söyleniyordu fakat bu isimlerden bazıları eşlik edemedi filmde. Bunlara nazaran kaliteli yabancı oyuncular da filmde yer aldı. New York’ta Beş Minare gerçekten muhteşem bir kadroya sahip olabilir. Mahsun Kırmızgül, Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Zafer Ergin, Hüseyin Avni Danyal New York’ta Beş Minare filmi için izleyenlerin karşısına çıkıyor. Ayrıca yabancı oyuncular da mevcut. Gina Gershon, Robert Patrick ve Danny Glover da bu filmde görebielceğiniz isimlerden.

Bir diğer dikkat çekici unsur ise filmin afişi ile ilgili. Gerçekten çok modern ve farklı bir afiş çalışması olmuş diyebilirim.

Newyork'ta Beş Minare İlze ve GörMustafa Sandal filmde imaj değişikliğine gitmiş ve top sakalı, kısa saçı ile büyük bir fark yaratmış. Reklam filmlerinden sonra ilk beyaz perde tecrübesini yaşayacak olması da ayrı bir konu oluşturuyor. eminim ki kameralara alışık olan Mustafa Sandal New York’ta Beş Minare’de iyi bir performans sergileyecektir.

11 yıl önce yazılan ama bir türlü çekilemeyen senaryo hayata geçiriliyor. Daha önceleri çektiği filmleri 4 milyon kişinin izle Mahsun Kırmızgül’ün bu film için 15 Milyon TL yatırım yaptığı iddialar arasında yer alıyor. 7 sahnelik tanıtım filmi önceden çekilerek yayınlanan New York’ta Beş Minare’nin çıkış tarihi ise tahmini olan 2010 sonu veya 2011 başı olarak açıklandı. Çekimlere ise Nisan veya Mayıs ayı içerisinde Boyut FilmMurat Tokat’ın yapımcılığında başlanacak.

Film nasıl mı olacak diye soranlara tek diyebileceğimiz “İzle ve Gör” olacak.

New York’ta Beş Minare Fragmanı gibi ekstra bilgiler elime ulaştığında sizleri de en kısa sürede bu sayfayı güncelleyerek bilgilendirmeye çalışacağım.

New York’ta Beş Minare Fotoğrafları

[nggallery id=9]

immortALance

Yönetici

You may also like...

23 Comments

  1. Linkinde bile is yok be dayday,o nasil bir link oyle,hadi sana dayday:)))))))))

  2. Filmi Ben Beğenmedim, Yalnız Haluk Bilginer Çok Güzel Oynamış.

  3. grand ozgul termal tatil koyu

    Film umduğum gibi değil ama Mahsun Kırmızıgül ve Haluk Bilginer filmi kurtarmışlar diyebilirm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.