Yumurta AfişGittiği her yerden ödülle dönüyor Yumurta Filmi. Bilindiği gibi 44. Altın Portakal Film Festivali’nde 6 ödül almıştı. { “En iyi Film”, oyuncu Saadet Işıl Aksoy “Behlül Dal Digitürk Genç Yetenek Jüri Özel Ödülü”, Semih Kaptanoğlu ve Orçun Köksal “En İyi Senaryo”, sanat yönetmeni Naz Erayda “En İyi Sanat Yönetmeni” ve “En İyi Kostüm”, Özgür Eken de “En İyi Görüntü Yönetmeni” }

Diğer ödülleri de 14’üncü Valdivia Uluslararası Film Festivali’ne de katılan filmin yönetmeni Semih Kaplanoğlu “En İyi Yönetmen”, Saadet Işıl Aksoy da “En İyi Kadın Oyuncu”, 13’üncü Uluslararası Saraybosna Film Festivali’nde gösterilen filmin oyuncularından Saadet Işıl Aksoy, yine “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı. Yani kadın harbiden iyi bir oyuncu. Film de dolayısıyla iyi bir film oluyor.

Semih Kaplanoğlu ve Orçun Köksal’ın kaleminden çıkan Yusuf Üçlemesi”nin son filmi Yumurta’nın başrollerini Saadet Işıl Aksoy ve Nejat İşler oynuyor ve konu annesinin vefatından sonra kasabasına geri dönen Şair Yusuf’un yaşadıkları.

Son olarak 5. Bangkok Film Festivali’nde Dünya Sineması kategorisinde yarışarak
“En İyi Film” ödülünü de almış bulundu.

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. sinemaya ne zaman gelicek acaba… bu havalarda yaptığım en iyi ikinci atraksiyon sinemaya gitmek (:

    yeni şablonun güzel olmuş bu arada… ama ben eskisine baya alışmıştım…

  2. Bu hafta giriyor olması gerek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.