Afişte de gördüğünüz gibi Ölüm Yarışı ( Death Race )sürücüleri bir yanda Jason STATHAM, görünmeyen öteki yanda Tyrese GIBSON. Jason Statham’ı The Transporter ( Taşıyıcı ) filminden iyi tanıyoruz zaten. izlememdeki başlıca nedenlerden birisi de budur ve görüyoruz ki Taşıyıcı’dan alıştığımız direksiyon yeteneğini bu filmde de kullanıyor.

Dünya ekonomisinin allak bullak olduğu bir dönemde mahkumlar hapishanelere sığmaz olmuşlar. Çünkü Global bir kriz var ortalıkta ve açlık insanları suça teşvik etmiş. Böyle bir durumda da cezaevi yöneticileri kendilerine bir rant sağlarlar. Ölüm Yarışı.

Ölüm yarışında 5 oyun kazanan terhis belgesini alır fakat bu oyunun bir yıldızı vardır. Geçirdiği kazalardan sonra yüzü dağılan ve maske ile yarışan Frankenstain son yarışında hakk’ın rahmetine kavuşuyor ve yerine birisi lazımdır çünkü insanlar bu adamı istemektedirler. Bir komplo ve adamımız yarışlarda fakat kaanırsa serbest kalacağından cezaevi müdüresi istemiyor ve çeşitli sabotajlarla başa çıkmak zorunda kalıyor kahramanımız. Ölüm Yarışı internette çok meşhur oluyor. Yani adamımız bize lazım.

Film kısır bir döngüde dönüyor duruyor. Pek bir heyecan veya süpriz yok. Beklenilenden farklı bir film oldu benim için. Carmagedoon tarzı bir film. Gladyatörlerin teknolojik versiyonu anlayacağınız. Yine de Jason Statham’lık bir filmdi. Her ne kadar beklentilerimi karşılamayacak kadar olsa da bazı kesimlerin hoşuna gidecek kadar var diyebiliyorum. İnternet sinema sitelerine bakıldığında Ölüm Yarışı 10 üzerinden 6-7 puan arasında değişiyor.  Dediğim gibi kısır ama boş zamanlarda izlenebilecek bir film. İyi seyirler…

immortALance

Yönetici

You may also like...

3 Comments

  1. waooows tam bana göre bir film.
    Yanlış doğmuşum ben beee…

  2. Ömrün vefa ederse sen de bir suç işler girersin kodese. (:

  3. ne söylim beni hayatım da filim gigi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.